Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. júl 2018, Streda
 

Taktické cvičenie zamerané na likvidáciu lesného požiaru v ťažko prístupnom teréne

12. 10. 2017

Dňa 10. októbra usporiadalo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne taktické cvičenie so zriadením štábu, ktoré bolo zamerané na likvidáciu lesného požiaru v ťažko prístupnom teréne. Cvičenie sa konalo na vrchu Šípok, v okrese Partizánske.
Cieľom cvičenia bolo preverenie a precvičenie súčinnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru Trenčianskeho kraja s členmi regionálnych dobrovoľných hasičských zborov obcí pri výkone hasebných prác zameraných na likvidáciu požiaru lesného porastu v ťažko prístupnom teréne. Počas výcviku bolo vykonané precvičenie spoločného nasadenia síl a prostriedkov pri doprave vody na hasenie požiaru formou kyvadlovej dopravy, dopravným vedením na diaľku, či prostredníctvom tzv. jazierok.
Na taktickom cvičení sa zúčastnilo spolu 33 profesionálnych hasičov z Trenčianskeho kraja a viac ako tri desiatky dobrovoľných hasičov z DHZO: Skačany, Bystričany, Čereňany, Klátová nová Ves, Krásno, Veľké Uherce a Veľké Kršteňany. Počas výcviku bolo nasadených celkom 25 ks hasičskej techniky.

Zdroj: HaZZ
Foto: HaZZ

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy