Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. apríl 2019, Štvrtok
 

Pozvánka na konferenciu o M. R. Štefánikovi

15. 04. 2019

Odbor archívov a registratúr MV SR  v spolupráci s Univerzitnou knižnicou v Bratislave pri príležitosti 100. výročia tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika organizuje dvojdňovú archívno-historickú konferenciu Veľký malý muž Milan Rastislav Štefánik spojenú s výstavou Veľký malý muž Milan Rastislav Štefánik v archívnych dokumentoch Slovenského národného archívu.

 

Podujatie sa bude konať

16. - 17. apríla 2019
v priestoroch Univerzitnej knižnice v Bratislave.

Vernisáž výstavy je naplánovaná na 16. apríla o 17. hodine.

Program konferencie bol pripravený okrem iných v spolupráci s odborníkmi zo štátnych archívov a viacerých pracovísk Slovenskej akadémie vied, ktorí vystúpia s príspevkami o štefánikovských prameňoch vo fondoch našich archívov, o prínose Štefánika k záchrane národa, či o jeho brilantnej diplomacii pri zrode Česko-Slovenska.

Pozvánka výstavu

Pripravené sú tiež prednášky o pôsobení M. R. Štefánika v oblasti astronómie, o jeho sochách a pamätníkoch v našich mestách a tiež o fotografiách v zbierkach Literárneho archívu. Odborníkov isto zaujme aj výklad archivárov o matričných záznamoch a kartografických dielach rodného kraja Štefánika z druhej polovice 19. storočia.

Detailný program nájdete v priloženej pozvánke.

Všetkých srdečne pozývame!