Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. február 2019, Nedeľa
 

Práca polície v obrazoch

05. 12. 2016

Odvaha, statočnosť, emócie. To všetko, a ešte oveľa viac  zachytáva historicky prvá obrazová publikácia o práci polície POLÍCIA NA SLOVENSKU. V posledný novembrový deň tohto roku ju  v aule Akadémie Policajného zboru slávnostne uviedli do života prezident Policajného zboru gen. Tibor Gašpar a jej autor Guido Andrea Longhitano. Obidvaja na nej zanechali svoje odtlačky prstov.

Kniha dokumentuje prácu polície, obsahuje autentické zábery z činnosti, akcií a života príslušníkov Policajného zboru z celého Slovenska. „Predstavuje prácu polície oveľa reálnejšie, ako písomná správa alebo štatistika. Chcel by som, aby obyvatelia tejto krajiny videli, že je to práca náročná a ťažká. A fotografia je veľmi dobrý výpovedný prostriedok, ktorý to dokumentuje," povedal prezident Policajného zboru a zároveň poďakoval autorovi za myšlienku jej vzniku.

Prezident PZ Tibor Gašpar s autorom Guidom Andrea Longhitanom

„Som rád, že sa verejnosť aj takouto formou dozvie o našej práci, o činnosti jednotlivých policajných zložiek," doplnil Tibor Gašpar.

 Guido Andrea Longhitano je fotograf, ktorý pochádza z Talianska. Od roku 2002 žije a pracuje na Slovensku. Vyštudoval právnickú fakultu v Janove, ale pôsobil napríklad aj vo Veľkej Británii či USA. Je autorom viacerých fotografických kníh. „Slovensko je bezpečná krajina a ja som chcel vidieť prácu polície aj zvnútra. Pri tvorbe fotografie musíš najprv spoznať čo fotografuješ, takže som absolvoval veľa stretnutí, rozhovorov, bol pri nehodách, katastrofách, rôznych zásahoch i na dňoch polície. Urobil som viac ako 90000 záberov a do knihy vybral 300 fotografií," vysvetlil Guido.

Video z krstu knihy si môžete pozrieť na FB stránke MV SR.

 

Krst knihy Polícia na Slovensku
Krst knihy Polícia na Slovensku - autogramiáda
Krst knihy Polícia na Slovensku - autogramiáda
Krst knihy Polícia na Slovensku - prezident PZ Tibor Gašpar a autor Guido Andrea Longhitano so synom
Krst knihy Polícia na Slovensku v priestoroch Akadémie PZ
Krst publikácie Polícia na Slovensku mal akčný nástup
Krst v policajnom štýle - daktyloskopickými metódami
O svojej práci hovorí autor Guido Andrea Longhitano
Príhovor prezidenta PZ Tibora Gašpara
Príhovor rektorky Akadémie PZ Lucie Kurilovskej
Príhovor štátneho tajomníka MV SR Rudolfa Urbanoviča
Publikácia Polícia na Slovensku s odtlačkami účastníkov krstu