Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. apríl 2024, nedeľa

Športové centrum polície má za sebou úspešný rok 2023

14. 12. 2023

sportovci-estok-december2023-ilustr

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok vo štvrtok 14. decembra 2023 ocenil športovcov a trénerov Športového centra polície za úspešnú reprezentáciu rezortu vnútra a Slovenskej republiky v roku 2023. Športovci zo strediska vrcholového športu ministerstva vnútra vybojovali tento rok na prestížnych podujatiach doma aj vo svete 62 cenných kovov. Získali 26 zlatých, 23 strieborných a 13 bronzových medailí, postarali sa tiež o ďalšie 4 miestenky pre Slovensko na budúcoročné letné olympijské hry v Paríži.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok a štátny tajomník MV SR Patrik Krauspe sa poďakovali reprezentantom a ich trénerom za skvelé výkony, ktoré podávali počas celého roka.

„Športové centrum polície robí výborné meno Slovenskej republike v zahraničí a som nesmierne rád, že práve pod ministerstvom vnútra našlo kvalitné zázemie viacero najúspešnejších slovenských športovcov vrátane olympionikov a paralympionikov. Dosiahnuté výsledky sú pre rezort vnútra záväzkom naďalej podporovať profesionálny šport na svojej pôde. Gratulujem a želám veľa úspechov aj v roku 2024,“ povedal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Ocenených bolo 13 športovcov a 13 trénerov Športového centra polície z disciplínšportová streľba, vodný slalom, atletika, box a 2 športujúci policajti, ktorí boli vyslaní na svetový šampionát pod hlavičkou Športového centra polície.

„Športové centrum polície má za sebou ďalšiu vydarenú sezónu. Medzi ocenenými sú aj tento rok majstri Európy i sveta či medailisti z vrcholných svetových podujatí. Teší ma, že vo svetovej konkurencii sa podarilo presadiť aj mládežníckym reprezentantom. Ďakujem v mene športovcov a trénerov za poskytnutú podporu,“ povedal riaditeľ Športového centra polície Juraj Minčík.

Minister vnútra s ocenenými športovcami

Medzi najúspešnejších športovcov rezortu vnútra sa prebojovali tento rok predovšetkým športoví strelci. Historický úspech dosiahla Danka Barteková, ktorá sa v disciplíne skeet stala majsterkou sveta i Európy a získala olympijskú miestenku do Paríža v tejto disciplíne.

Ocenený bol vicemajster sveta v športovej streľbe Marián Kovačócy, ktorý si takisto vybojoval  účasť na olympiáde. Darilo sa aj tohtoročnému majstrovi sveta v parastreľbe Radoslavovi Malenovskému a majsterke Európy v parastreľbe Veronike Vadovičovej.

Medzi ocenenými nechýbala ani Zuzana Rehák Štefečeková za medailové umiestnenie vo svetovom pohári, ktorá sa do Paríža kvalifikovala už minulý rok. Strelkyňa Jana Špotáková si odniesla bronzovú medailu z európskych hier.

Úspešný rok má za sebou skeetarka Miroslava Hocková, ktorá sa stala juniorskou majsterkou sveta a vicemajsterkou Európy. V mixovej súťaži sa spolu s Ladislavom Némethom postarali o zisk juniorského bronzu na majstrovstvách Európy.

Vodný slalomár Matej Beňuš získal olympijskú miestenku do Paríža a skončil na celkovom druhom mieste v bodovaní svetových pohárov.  Na rovnakej priečke sa umiestnila aj vodná slalomárka Zuzana Paňková na juniorských majstrovstvách Európy a k cennému kovu taktiež pridala miestenku na blížiace sa olympijské hry. Juniorskou majsterkou Európy sa zasa stala v disciplíne C1 Soňa Stanovská.

Bronz vybojoval na európskych hrách najrýchlejší Slovák Ján Volko a medailu rovnakej farby si z juniorských majstrovstiev Európy odniesla boxerka Bibiana Lovašová.

Ocenení boli aj športujúci príslušníci Policajného zboru, ktorí boli vyslaní Športovým centrom polície na majstrovstvách sveta policajtov a hasičov. Byť najlepším na svete sa podarilo kulturistovi Milošovi Dolanskému a v džude získal zlatú medailu Gabriel Gaško.