Schengen

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. január 2021, piatok
 

Protiteroristické Lynx Commando slovenskej polície je európskym lídrom vo vytváraní taktík pre riešenie vysokoprofilových incidentov v zastavaných oblastiach

21. 09. 2017

Vo vojenskom výcvikovom stredisku Lešť 20. septembra 2017 prebiehalo cvičenie protiteroristických  jednotiek polícií ôsmich európskych štátov : NI (Švédsko), NOCS (Taliansko), TEK (Maďarsko), RED Panther (Slovinsko), SIU Lučko (Chorvátsko), GSG9 (Nemecko), SIU Swiss (Švajčiarsko) a EKO Cobra (Rakúsko).

Na cvičení sa zúčastnili aj pozorovatelia z ďalších šiestich elitných protiteroristických jednotiek. "Prvotné referencie od našich zahraničných partnerov sú také, že sú naozaj nadšení. Nikdy sme to nezažili ani my, aby sme cvičenie takého rangu a v takej štruktúre organizovali. Je to historicky po prvýkrát," povedal veliteľ slovenského Lynx Commanda Štefan Hamran

Ako dodal, Slovenské republika momentálne prostredníctvom tohto útvaru vedie pracovnú skupinu Building, ktorá rieši problematiku útokov v zastavaných oblastiach. "My máme na starosti, aby sme nielen aktualizovali, ale aj vytvárali nové štandardné operačné postupy pri riešení vysokoprofilových incidentov v zastavaných oblastiach," podotkol Hamran.

Výsledky cvičenia elitných jednotiek budú použité a zapracované do postupov, ktoré budú využívať špeciálne jednotky z celej Európy pri riešení vysoko profilových incidentov odohrávajúcich sa v mestách.

Členovia protiteroristického útvaru talianskej polície
Členovia protiteroristickej jednotky Chorvátska
Členovia švédskej protiteroristickej jednotky
Príslušníci protiteroristického útvaru maďarskej polície
Príslušníci protiteroristického útvaru maďarskej polície
Príslušníci švédskej protiteroristickej jednotky
Príslušníci švédskej protiteroristickej jednotky
Príslušníci útvaru nemeckej polície
Talianska protiteroristická jednotka
Zostup z vrtuľníka -protiteroristická jednotka Chorvátska
   
 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy