Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 26. jún 2016, Nedeľa
Sekcie MV SR
 

1. PÔSTNA NEDEĽA

Bratislava, 01. 03. 2009

Máme za sebou prvé dni pôstneho obdobia. Zaiste väčšina z nás sa hlbšie zamyslela nad sebou. Na svetlo vyšli azda už zabudnuté boľačky, hriechy a omyly. Najťažšie je ale poznanie rozdielu medzi životom, aký by sme mali žiť a životom, ktorý skutočne žijeme. Každý človek zažije tento pocit, pretože niet človeka bez chyby, bez hriechu. Nedajme sa však tým znechutiť, pretože máme záchrancu, Ježiša Krista, ktorý nás môže vyviesť z tejto biedy.

Aby toto pôstne obdobie nadobudlo zmysel, prijmime dnešnú evanjeliovú výzvu: „Kajajte sa a verte evanjeliu!“ Pôst leží v ľudskej duši hlbšie než odriekanie. Sám o sebe nie je dokonalosťou, ale len prostriedkom k potlačeniu zlých žiadostí a ľahšiemu konaniu dobra. Poznáme svätých, ktorí možno vôbec nemali žiadne neresti a hriechy, a predsa pociťovali potrebu postiť sa, lebo tým sa vytvára atmosféra, v ktorej sa dá lepšie hľadať Božia tvár. Pôst a modlitba sú dve skutočnosti, ktoré nás privádzajú bližšie k Bohu. Keď sa chceme skutočne nábožne postiť, bezpodmienečne sa musíme modliť.

Prijmime teda tento posvätný čas ako veľký prostriedok pre zdokonalenie duchovného života. Len tak má zmysel, len tak s jeho pomocou načerpáme duchovnú silu, aby sme mohli odolávať všetkým pokušeniam a nerestiam.Martin Jurašek, policajný duchovný na KR PZ Košice

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy