Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. marec 2021, utorok
 

Aktuálny ročník medzinárodnej konferencie UČITEĽ NIE JE GOOGLE4 aj o integrácii detských utečencov

20. 02. 2017

ucitelia-ilustr

Integrácia  detí  utečencov na Slovensku bude jednou z tém  medzinárodnej odbornej konferencie pre pedagógov, ktorá sa bude konať 15. - 16. júna 2017 v Senci. Takmer 500 učiteľov a riaditeľov materských, základných, stredných a základných umeleckých škôl sa okrem iného oboznámi aj  so skúsenosťami z praxe našich odborníkov na migračnú politiku a integráciu utečencov na Slovensku.

Zámerom účasti zástupcov Migračného úradu MV SR je tiež pomôcť rozšíriť obzory v tejto oblasti a informačne posilniť pedagógov  na tému utečencov a iných cudzincov žijúcich na Slovensku a integrácie detí utečencov v našej krajine.

O konferencii Učiteľ nie je Google 4

Obsahom prednášok a diskusií počas dvoch dní budú okrem iných tiež témy:

  • Kto sú utečenci, čím sa líšia od Slovákov a iných cudzincov -rozdiel medzi dobrovoľnou  a nedobrovoľnou migráciou, odkiaľ prichádzajú, čo počas nelegálnej cesty do EU zažívajú.
  • Praktické  skúsenosti a dôležité definície  - vysvetlenie rozdielov medzi  integráciou a asimiláciou, téma aké  dôležité je  pracovať aj so slovenskými  deťmi, ktoré majú v kolektíve  dieťa-cudzinca.  Čo môže spôsobiť  neznalosť jazyka, čo je kultúrny šok a podobne.

Účasť na jednom z predchádzajúcich ročníkov konferencie

Šiesty ročník konferencie organizuje spoločnosť Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. v spolupráci s Trnavskou univerzitou v Trnave a Veľvyslanectvom Írska.  

Zúčastnia na nej renomovaní slovenskí lektori, zástupcovia Migračného úradu MV SR, spíkri z Írska, Českej republiky, Nemecka, Švajčiarska, Indonézie. Tematickými piliermi konferencie sú oblasti: kultúra, spoločnosť, náboženstvo a vzdelávanie, vzdelávanie 5.0., rovnosť a nerovnosť šancí vo vzdelávaní.

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)