Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. jún 2024, nedeľa
 

Archív v Komárne pripravil putovnú výstavu o udalostiach v ich meste počas rokov 1918, 1968 a 1993

05. 04. 2019

komarno-pevnost-ilustr

Rok 2018 sa v našej spoločnosti niesol v znamení  osláv viacerých dôležitých historických medzníkov. Pri príležitosti  100. výročia vzniku Československej republiky, 50. výročia obrodného procesu v roku 1968 a 25. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky pripravilo komárňanské pracovisko Štátneho archívu v Nitre putovnú výstavu archívnych dokumentov a dobových fotografií.

Výstava je inštalovaná na 8 prenosných roll-up paneloch a je určená v prvom rade žiakom a študentom stredných a základných škôl na doplnenie vedomostí z dejepisu. Veľkej obľube sa však teší aj u širokej verejnosti. Záujemcovia sa z nej môžu dozvedieť dôležité informácie týkajúce sa priebehu udalostí v meste a okrese Komárno počas spomínaných období.  Výstavu, ktorá je momentálne  inštalovaná v priestoroch archívu,  si v priebehu februára a marca pozrelo s pedagógmi niekoľko desiatok žiakov Základnej školy s VJM Lajosa Tarczyho v Chotíne a Základnej školy na Pohraničnej ulici v Komárne.

 Žiactvo na výstave

Pracovníci Archívu Komárno projekt putovnej výstavy zrealizovali už po tretí raz, keďže predchádzajúce ročníky sa v kruhoch vzdelávacích inštitúcií a takisto u laickej verejnosti  stretli s veľmi pozitívnym ohlasom. Panely budú v nasledujúcich mesiacoch „putovať" do základných a stredných škôl v okrese Komárno.

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz