Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. jún 2024, piatok
 

Archívno-historická konferencia o M. R. Štefánikovi mala úspech

02. 05. 2019

stefanik-vystava-ilustr

Pri príležitosti 100. výročia tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika, významnej osobnosti slovenských dejín, odbor archívov a registratúr MV SR 16. a 17. apríla 2019 zorganizoval dvojdňovú archívno-historickú konferenciu Veľký malý muž Milan Rastislav Štefánik. Konferencia sa konala v priestoroch Univerzitnej knižnice v Bratislave.

 

Podujatie otvorili príhovory štátneho tajomníka Michala Bagačku a riaditeľky odboru archívov a registratúr Márie Mrižovej.

Konferenciu otvoril štátny tajomník MV Michal Bagačka

Pozvánka výstavu

Na dvojdňovej konferencii sa  zúčastnilo vyše 200 účastníkov z radov archivárov, historikov, zamestnancov sekcie verejnej správy, zástupcov spolkov a nadácií M. R. Štefánika a nadšencov všetkých vekových kategórií.

Cieľom konferencie  bolo predstavenie Milana Rastislava Štefánika ako vynikajúceho astronóma, skúseného cestovateľa, generála, odvážneho pilota francúzskej armády, prezieravého a medzinárodne uznávaného politika, spoločensky priebojného diplomata, nápaditého vynálezcu, znalca a milovníka umenia, ale predovšetkým človeka neobvyklého formátu.

Tento zámer sa podaril, keďže na konferencii odzneli prednášky významných historikov a znalcov života a práce M. R. Štefánika, ako aj samotných archivárov, ktorí sprístupnili jeho osobný fond. Usporiadatelia dúfajú, že konferencia  a z nej pripravovaný zborník prednášok obohatila a rozšírila vedomosti o živote tejto významnej osobnosti slovenských dejín.

Tím usporiadateľov

 

 

 
 
 
 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz