Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. jún 2024, nedeľa
 

Deň otvorených dverí v komárňanskom archíve

08. 05. 2019

Archív v Komárne aj tento rok v dňoch 26. a 27. apríla 2019 privítal širokú verejnosť. Návštevníci mohli získať informácie o fungovaní archívu, o práci archivárov, o možnostiach prístupu k archívnym dokumentom ich využitiu pri štúdiu a taktiež mali príležitosť nahliadnuť do archívnych depotov, ktoré sú počas roka pre verejnosť neprístupné.

Počas prehliadky archívu si záujemcovia mohli vypočuť pútavé rozprávanie o dejinách mesta a už tradične mali možnosť zhliadnuť vystavené originály archívnych dokumentov. V rámci prehliadky archívu boli k dispozícii stále expozície archívu venované histórii mesta Komárno, ako aj jednotlivé tematické výstavy pripravené už v minulosti.

 Návštevníci v archíve

Komárňanskí archivári sa snažia každý rok pripraviť pre návštevníkov aj nové výstavy. V tomto roku boli pre návštevníkov pripravené expozície k 100. výročiu vzniku Československej republiky, 50. výročiu obrodného procesu v roku 1968 a 25. výročiu vzniku Slovenskej republiky. V priestoroch archívu je inštalovaná aj výstava ktorá je venovaná k spomienke na gen. M. R. Štefánika dokumentujúca osud a putovanie jeho sochy v Komárne. Pre najmenších návštevníkov boli pripravené tvorivé dielne.

Deň otvorených dverí v archíve v Komárne

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz