Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. jún 2024, piatok
 

Komárňanskí archivári pripravili pre miestnu mládež virtuálny vedomostný kvíz o dejinách ich mesta

05. 10. 2020

komarno-archiv-ilustr

Pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva pripravili pracovníci komárňanského pracoviska Štátneho archívu v Nitre už 6. ročník vedomostného kvízu na tému "Kapitoly z dejín mesta Komárno". V čase pandémie bolo potrebné pristúpiť k dištančnej forme v online priestore.

Účastníkmi kvízu, ktorý sa konal 30. septembra 2020,  boli trojčlenné družstvá žiakov 9. ročníkov základných škôl a študentov 1. ročníka stredných škôl v okrese Komárno. Deti sa prihlasovali a súťažili vo vedomostiach výlučne prostredníctvom internetu.

Kvíz v tomto roku prebiehal online

Už predtým dostali študijné materiály o zaujímavých témach z dejín miest. Tematické okruhy spracovali archivári z príspevkov, ktoré odzneli na konferenciách v posledných rokoch. Mapovali dôležité aspekty života v minulosti, ako život a prácu remeselníkov a živnostníkov, zdravotnú a sociálnu starostlivosti. Rovnako fenomén vody v dejinných súvislostiach, či oblasť  spravodlivosti a trestného práva.

Komárňanské žiactvo a študentstvo si takýmto spôsobom prehĺbilo poznatky nadobudnuté na hodinách dejepisu.

Kvíz v tomto roku prebiehal online

Kvíz po organizačnej stránke  zabezpečilo  Regionálne osvetové stredisko v Komárne, v sídle ktorého prebehlo aj vyhodnotenie odpovedí na 20 otázok online kvízu. Miestni archivári aj osvetoví pracovníci konštatujú, že súťažiaci študenti a žiaci sa pripravovali svedomito. Okrem hodnotných cien si tak  do budúcnosti odniesli aj vedomosti zo života lokalít mestského typu v minulosti.

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz