Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. jún 2024, štvrtok
 

Minister vnútra rokoval so zástupcami odborov školstva a vedy

04. 02. 2015

ozpsav-logo-skV utorok 3. februára 2015 sa podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák stretol so zástupcami Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy – s predsedom zväzu Pavlom Ondekom a podpredsedom Martinom Matákom.

Predmetom rokovania boli otázky týkajúce sa financovania škôl a školských zariadení v súvislosti s originálnymi kompetenciami. Zástupcovia odborového zväzu vysvetlili dôvody, pre ktoré žiadajú prechod originálnych kompetencií pod prenesené.

Minister vnútra zároveň zástupcov odborového zväzu informoval, že trvá na racionalizácii organizácií priamo riadených rezortom školstva. Osobné výdavky týchto organizácií pre rok 2015 sú rozpočtované na 17,1 mil. €, čo je oproti minuloročnému rozpočtu pokles o 17 percent. Odborári uviedli, že takéto opatrenie spôsobí prepúšťanie asi 300 zamestnancov, s čím nesúhlasia, pričom o tejto téme budú ešte rokovať s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Pavol Ondek a Martin Maták tiež poukázali na niektoré problémy, ktoré v rámci vládneho programu ESO vznikli prechodom odborov školstva pod okresné úrady, a to najmä na sťažený výkon práce týchto pracovísk v porovnaní s predchádzajúcim modelom. Minister Kaliňák ich požiadal, aby tieto problémy konkretizovali, pričom prisľúbil nápravu.

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz