Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. máj 2024, utorok
 

Ministerstvo vnútra spolupracuje na projekte školských autobusov pre deti

02. 03. 2017

autobusy-deti-ilustr

Deti z obcí Vojka a Bodíky bude v rámci pilotného projektu zvážať školský autobus do centrálnej školy v Dobrohošti. Žiaci z týchto obcí, ktorí majú záujem chodiť do slovenskej školy, ním zároveň budú mať možnosť cestovať do Čuňova. Na spustení pilotného projektu sa dohodli minister dopravy a výstavby Arpád Érsek, minister školstva vedy, výskumu a športu Peter Plavčan a minister vnútra Robert Kaliňák.

Školské autobusy majú potenciál zvýšiť bezpečnosť žiakov, lepšie zorganizovať dopravu a zefektívniť školský systém. Preto sme sa spoločne dohodli na spustení tohto pilotného projektu,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Ministri Arpád Ersék a Peter Plavčan predstavujú projekt

 Rezort školstva v rámci pilotného projektu presmeruje už dnes existujúce dotácie na cestovanie žiakov z obcí, kde nie sú školy, na tento projekt. „Myslíme si, že tento projekt bude mať potenciál nielen zlepšiť život žiakov, ale zároveň dáva starostom s menšími školami možnosť sa spojiť, zorganizovať si dopravu a spoločne vybudovať spoločnú kvalitnú školu, do ktorej bude zabezpečená  bezplatná doprava detí,“ uviedol minister školstva vedy, výskumu a športu Peter Plavčan.

Pilotný projekt preverí aj rôzne modely financovania a využitia autobusov v čase, kedy ich samospráva nebude potrebovať na dopravu pre žiakov. „Ministerstvo vnútra bude aj v tomto projekte predovšetkým logistickým partnerom, kde okrem techniky poskytneme v prípade záujmu aj naše skúsenosti z podobných projektov,“ dodal minister vnútra Robert Kaliňák.

Ministri Robert Kaliňák, Arpád Ersék a Peter Plavčan predstavujú projekt

Pilotný projekt by sa mal spustiť po tom, ako rezort vnútra ukončí verejné obstarávanie na potrebnú technikuministerstvo školstva nastaví systém financovania. Tento proces by mal trvať niekoľko týždňov a podľa očakávaní budú deti jazdiť autobusom už počas tohto školského roku.

V prípade, že projekt ukáže svoju životaschopnosť, predpokladá sa jeho rozšírenie do ďalších obcí na Slovensku.

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz