Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. máj 2024, sobota
 

Poradne MV SR pre obete trestných činov v týchto dňoch fungujú najmä online

25. 03. 2020

depresia-ilustr-marec2020

Odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR apeluje na občanov, obete a potenciálne obete trestných činov, aby sa v prípade, že ich situácia nevyžaduje osobnú konzultáciu, obracali so svojimi problémami na online poradňu na http://www.prevenciakriminality.sk/.

Na tomto mieste sú pre nich k dispozícii pracovníci informačných kancelárií pre obete trestných činov v každom krajskom meste a tiež pracovníci odboru prevencie kriminality. Upozorňujeme, že problematika vírusu COVID-19 nespadá do tém prevencie kriminality, okrem prípadov, ktoré sa konkrétne týkajú jednotlivých tém alebo obetí trestných činov. 

 Odbor prevencie kriminality sa zaoberá prevenciou obchodovania s ľuďmi, bojom proti extrémizmu, regionálnymi témami, bojom proti korupcii, pomocou seniorom a záležitosťami Rady vlády SR pre prevenciu kriminality.

Všetky informácie a kontakty na jednotlivé krajské kontaktné body sú dostupné na https://prevenciakriminality.sk/p/pomoc-obetiam

Informačné kancelárie pre obete trestných činov sú až do odvolania pre verejnosť otvorené každý pracovný deň od 8:00 do 11:00 hod.


 

MV SR realizuje Národný projekt Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete. Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu.

Projekt

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz