Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. jún 2022, sobota
 

Prednostovia okresných úradov oceňujú úsilie záchranárskych zložiek pri pátraní po nezvestných osobách

18. 09. 2020

patranie-slovensky-raj-tkac-ilustsr

Prednosta Okresného úradu v Poprade Jozef Bednár a prednostka Okresného úradu v Spišskej Novej Vsi Mária Dudžáková vyslovujú vďaku za pomoc pri pátraní po nezvestnom spoluobčanovi Františkovi Tkáčovi z Gánoviec v ťažko dostupnom teréne Slovenského raja. Rozsiahle pátranie po 73-ročnom pánovi bolo zatiaľ neúspešné.

Touto cestou sa chceme verejne poďakovať všetkým členom záchranných zložiek, dobrovoľníkom a občanom, ktorí sa akoukoľvek formou zapojili do pátrania po nezvestnom Františkovi. Srdečná vďaka hlavne za veľké úsilie, stovky prejdených kilometrov v náročnom a nebezpečnom teréne, ochotu pomôcť blížnemu a prejavenie solidarity rodine nezvestného," píše sa v poďakovaní predstaviteľov spomenutých okresných úradov.

Pátrači

Františka Tkáča videli naposledy 30. augusta na bohoslužbe na Kláštorisku v Slovenskom raji. Podľa príbuzných a známych sa mal sám vybrať po červenej turistickej značke von zo Slovenského raja smerom na Podlesok k svojmu zaparkovanému vozidlu, kam ale nedošiel.

František Tkáč

Do pátrania po nezvestnom sa zapojili stovky ľudí – Horská záchranná služba aj so psami, viaceré útvary polície, hasičov, vrtuľník Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR, príslušníci ozbrojených síl, ako aj dobrovoľníci. Rodina sa v zúfalej situácii obrátila aj na Okresný úrad v Poprade. Ten v súčinnosti s Okresným úradom Spišská Nová Ves sa takisto pokúšal hľadať pomoc u záchranných zložiek.

František Tkáč je vysoký asi 173 cm, váži približne 70 kg, má šedivé vlasy a modré oči. Naposledy mal oblečené pruhované sivé tričko s vodorovnými čiernymi a bielymi pásmi, tmavomodré krátke nohavice, čierne ponožky, modré topánky a niesol hnedý ruksak. Ak ste ho videli, kontaktujte políciu na telefónnom čísle 158.

Spoločne s prednostom a prednostkou okresného úradu apeluje aj ministerstvo vnútra na návštevníkov Slovenského raja, ale aj iných exponovaných lokalít, aby sa pri svojich výletoch v prírode pohybovali obozretne, ideálne v skupinách, neschádzali z turistických trás a dbali maximálne na svoju bezpečnosť.

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz