Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. október 2023, streda
 

Rokovania EUPAN počas predsedníctva SR v Rade EÚ by mali byť interaktívnejšie

09. 05. 2016

eupan-logo

V Haagu sa 2. mája 2016 uskutočnilo prípravné stretnutie sekretariátu generálnych riaditeľov Európskej siete pre verejnú správu EUPAN. Na zasadnutí sa zúčastnili zástupcovia Európskej komisie, reprezentanti  EUPAN  z krajín Troiky - Holandska, Slovenska a Malty -  a  tiež predstavitelia z Luxemburska. Zasadnutie sekretariátu generálnych riaditeľov sa konalo krátko po stretnutí pracovných skupín siete EUPAN 28.-29. apríla 2016 v Amsterdame.

Za účelom čo najkvalitnejšej a najprecíznejšej prípravy zasadnutí siete EUPAN, ktoré budú konať počas predsedníctva Slovenskej republiky v Rade Európskej únie pod záštitou MV SR, sa generálny riaditeľ sekcie verejnej správy MV SR  Adrián Jenčo aktívne zapojil do diskusií o zmene formátu zasadnutí na interaktívnejší model. Tematicky tak nadviazal na prehodnocovanie spôsobu fungovania celej siete, na ktorom MV SR participuje už od jeho začiatku v roku 2015.  

Delegácia MV SR na rokovaní EUPAN

Na záver zasadnutia oboznámila zástupkyňa MV SR Monika Filipová prítomných so slovenskými prioritami predsedníctva siete EUPAN  a informovala o zámere pokračovať v trende zakomponovať do programu podujatí  zaujímavé workshopy a interaktívne diskusie na rozmanité témy.

Rokovanie  EUPAN v máji 2016 v Haagu

Monika Filipová predstavila prítomným aj pokrok slovenskej strany pri aktualizácii príručky siete EUPAN /tzv. Handbook/, k čomu  sa MV SR zaviazalo v rámci prehodnocovania fungovania celej siete EUPANPrepracovanie príručky je zamerané najmä na stručnosť, prehľadnosť, praktickosť a atraktívne prevedenie Handbooku.

 

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz