Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. júl 2024, streda
 

Slovenský národný archív v sobotu otvára brány verejnosti, pripravená je aj prednáška o digitalizácii archívnych dokumentov

14. 06. 2018

sna-pozvanka-2017-logo

Pri príležitosti Medzinárodného dňa archívov všetkých srdečne pozývame na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO ARCHÍVU, ktorý sa bude konať v SOBOTU 16. JÚNA 2018  od 9. do 17. hodiny v priestoroch archívu na  Drotárskej ceste č. 42 v Bratislave.

Pracovníci archívu pripravili množstvo aktivít, okrem iného si môžete vyskúšať reštaurovanie archívnych dokumentov, nahliadnete do archívnych depotov. Archivári vás poučia, ako sa ochraňujú fotografie či reštaurujú pauzovacie papiere. Pre deti sú pripravené kreatívne dielne /kurz origami 3d/ a sprievodný program.

Obrazová pozvánka

Samostatnými súčasťami programu sú  digitalizácia v Slovenskom národnom archíve a tiež výstava o vzniku Československej republiky v roku 1918 v dokumentoch archívu.

Pre verejnosť budú pripravené aj  orginály veľmi starých a vzácnych archívnych dokumentov, písomných pamiatok dávnych čias. Odporúčame využiť aj možnosť vstúpiť do zákulisia archívneho depotu a nahliadnuť do tajomstiev jeho knižnice. 

Tešíme sa na Vašu návštevu!

 
 
 
 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz