Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 3. október 2022, pondelok
 

Umelci so zdravotným postihnutím vystavujú v Klientskom centre v Bratislave, expozícia potrvá do 15. septembra

15. 07. 2020

mikulec-vystava-ilustr

V stredu 15. júla 2020 výstavu slávnostne otvoril minister vnútra Roman Mikulec. Na otvorení sa zúčastnili aj paralympijskí športovci: strelkyňa Veronika Vadovičová, ktorá reprezentuje Slovensko pod hlavičkou Športového centra polície, a predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš. Podujatie podporil aj poslanec parlamentu Dominik Drdul, ktorý sa venuje obhajobe práv osôb s ťažkým zdravotným postihnutím.

 

„Svojím prístupom k životu ste vzorom a inšpiráciou aj pre mnohých zdravých ľudí," povedal minister vo svojom príhovore na adresu umelcov aj športovcov.

Otvorenie výstavy

Výstava v Klientskom centre OÚ Bratislava na Tomášikovej 46 potrvá do 15. septembra 2020.  Organizuje ju Slovenská agentúra na podporu zdravotne postihnutých občanov. Ministerstvo vnútra SR podporilo handicapovaných umelcov už aj v minulosti a umožnilo im vystavovať v priestoroch Klientskeho centra Okresného úradu Bratislava na Tomášikovej ulici.

Otvorenie výstavy

Návštevníci si môžu pozrieť ukážky drevorezby, maľby, plastiky, fotografie, ale aj slovenské kroje. Súčasťou výstavy sú aj fotografie zahraničných paralympijských športovcov.

Exponáty

Výstava je nainštalovaná v rámci projektu Národná prezentácia umenia handicapovaných umelcov SR 2020.

 

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz