Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. jún 2024, utorok
 

V Liptovskom Jáne pribudla trieda pre vzdelávanie detí s autizmom

02. 03. 2018

autisti-liptovsky-mikulas-marec-2018

Približne 70 detí  navštevuje  Špeciálnu  základnú školu s materskou školou internátnou v Liptovskom Jáne. Sú medzi nimi aj deti, ktoré trpia autizmom. Práve nim je určená nová trieda, ktorú odovzdali do užívania v piatok 2. marca 2018.

„Deti, ktoré sú autistické, potrebujú osobitný režim. Ten sme vytvorili práve otvorením novej triedy. Ministerstvo vnútra prostredníctvom Okresného úradu v Žiline do stavebných úprav, vrátane kúpy špeciálneho nábytku pre deti, investovalo necelých 44 tisíc eur," informoval Michal Lavrík, prednosta Okresného úradu v Žiline.

Štátny tajomník ministerstva vnútra Rudolf Urbanovič ocenil aktivitu riaditeľa školy Vladimíra Klementa s kolektívom. Triedu pre autistické deti sa podarilo otvoriť približne po roku odvtedy, čo sa na neho a prednostu Okresného úradu v Žiline obrátili nielen s touto požiadavkou.

Otvorenie novej triedy pre autistov v Liptovskom Jáne

„Ďakujem všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a dnes sa vďaka tomu môžeme tešiť z dobrej veci. Aktivity, ktoré podporíme, však týmto nekončia, vždy sa budeme snažiť byť maximálne nápomocní. Podmienky treba krok za krokom zlepšovať nielen deťom, ale i zamestnancom, ktorí robia skutočne náročnú a neoceniteľnú prácu. Najpodstatnejšie je, aby deti mali zo života radosť," uviedol štátny tajomník Rudolf Urbanovič.

Jednou z investícii, ktorá v Špeciálnej základnej škole s materskou školou internátnou v Liptovskom Jáne bude dokončená ešte v tomto roku, je fontána v areáli školy. „Pôjde nepochybne o dôležitý relaxačný a psychologický prvok. Škola sa tiež zapojila do výzvy ministerstva hospodárstva v rámci projektu energetickej úspory verejných budov. Veríme, že bude úspešná,“ dodal Rudolf Urbanovič.

Otvorenie novej triedy pre autistov v Liptovskom Jáne

„Veľmi nás teší, že dobrá myšlienka našla odozvu u ľudí, ktorí môžu a chcú pomôcť. Deti už vynovené priestory berú za svoje, hoci ich majú k dispozícii ani nie týždeň. Veľká vďaka všetkým, vrátane zhotoviteľa stavebných úprav, za ukážkový prístup," vyslovil sa riaditeľ školy Vladimír Klement.

Na otvorení priestorov sa zúčastnil aj vedúci odboru školstva Okresného úradu v Žiline Dušan Galbavý, prednostka Okresného úradu v Liptovskom Mikuláši Lenka Mitrengová, starosta Liptovského Jána Juraj Filo a tamojší rímsko-katolícky farár Peter Kvasňák.

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz