Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. jún 2024, piatok
 

Verejnosti slúži už 62 klientskych centier

27. 02. 2020

kc-vyvolavaci-ilustr

V uplynulých dňoch MV SR oficiálne otvorilo 5 klientskych centier. V súčasnosti majú  obyvatelia našej krajiny k dispozícii už  62 takýchto pracovísk. So službami, ktoré klientske centrá poskytujú, je podľa našich meraní spokojných 90 percent opýtaných. V roku 2019 klientske centrá vybavili viac ako 2,2 miliónov klientov, pričom priemerná čakacia doba bola 15 minút.

Od 24. februára 2020 je v ostrej prevádzke KC pri Okresnom úrade Komárno na Záhradníckej ulici, v ktorom občanom slúži 78 pracovníkov okresného úradu a 26 policajtov.  Nájdu v ňom všetky agendy komárňanskej miestnej štátnej správy, s výnimkou služieb katastra, ktorý sídli na adrese Platanová alej.

Ministerka vnútra Denisa Saková na oficiálnom otvorení KC v Komárne

V utorok 25. februára pribudli klientske centrá v Leviciach a vo Zvolene.

Klientske centrum pri OÚ Levice na Rozmarínovej ulici  je posledné otvorené v Nitrianskom kraji. Pracuje v ňom 92 zamestnancov okresného úradu a 14 policajtov. Občania v ňom nájdu všetky služby okrem katastra, ktorý sídli na Komenského ulici.

Vo zvolenskom klientskom centre na Študentskej ulici je občanom k dispozícii 91 zamestnancov.

Otvorenie KC v Leviciach

Od 26. februára 2020  sú oficiálne otvorené aj klientske centrá pre obyvateľov okresov  Rimavská Sobota a Skalica. V Rimavskej Sobote v KC na Hostinského ulici  pracuje 112 zamestnancov, v Skalici v KC na Štefánikovej ulici slúži klientom 28 pracovníkov. 

Klientske centrá sídlia v moderných bezbariérových priestoroch s vyvolávacím systémom. Samozrejmosťou sú služby supervízora. Ministerstvo vnútra sa zároveň snaží vytvoriť v rámci možností dostatok parkovacích miest pre klientov. Prvé klientske centrum MV SR otvorilo v novembri 2013 v Nitre. V pláne je otvorenie ďalších 16 klientskych centier.

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz