Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. jún 2024, sobota
 

Žiakom i pedagógom v Špeciálnej základnej škole v Liptovskom Mikuláši skvalitnili podmienky

14. 09. 2018

spojena_skola-liptovsky-mikulas-ilustr

Žiakom i pedagógom v Špeciálnej základnej škole v Liptovskom Mikuláši už nerobia starosti rozmáhajúce sa plesne v jednej z budov. Okresný úrad v Žiline, ako zriaďovateľ zariadenia, ktoré je jednou zo zložiek Spojenej školy v Liptovskom Mikuláši, situáciu pružne vyriešil.

V piatok 14. septembra 2018 sa tak za účasti štátneho tajomníka ministerstva vnútra SR Rudolfa Urbanoviča, prednostu Okresného úradu v Žiline Michala Lavríka i primátora Liptovského Mikuláša Jána Blcháča mohlo uskutočniť slávnostné otvorenie vynovených priestorov.

Slávnostné otvorenie

„Úprimné poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa na tomto peknom diele podieľali. S pánom prednostom sme sa tu boli pozrieť ešte pred začiatkom školského roka, keď tu vládol čulý stavebný ruch. Teší ma, že Okresný úrad v Žiline na vzniknutú situáciu reagoval pružne. Deti i zamestnanci tak už môžu byť v slušných, pekných, ale hlavne v zdravých podmienkach, čo je najpodstatnejšie," uviedol štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič.

Okresný úrad v Žiline na riešenie havarijného stavu vynaložil zo svojho rozpočtu sumu bezmála 180 000 eur. Ministerstvo školstva však uznalo vážnosť situácie a financie okresnému úradu preplatilo.

„V budove sa rozmáhali plesne, sme veľmi radi, že sme tento stav dokázali rýchlo vyriešiť. Vonkajšiu omietku sme museli odstrániť až do vnútornej izolácie, odstránená musela byť i terasa, ktorá bola odvodnená a urobila sa na novo," opísala nevyhnutné stavebné úpravy v budove na Kuzmányho ulici riaditeľka Mária Oravcová. Spojenú školu v Liptovskom Mikuláši navštevuje bezmála 100 detí, druhá budova sa nachádza na Rumanovej ulici.

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz