Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. december 2023, pondelok
 

Spolu s Radou Európy a Európskou komisiou pracujeme na zlepšení nastavenia samosprávy na Slovensku

19. 06. 2022

prirucka-eukomisia-ilustracny

V dňoch 15. až 17. júna 2022 sa v Bratislave uskutočnila návšteva zahraničných odborníkov, aby v rámci projektu Zabezpečenie dobrej správy vecí verejných na Slovensku, ktorý pre MV SR realizuje  Centrum expertízy Rady Európy spolu s Európskou komisiou a partnerskou organizáciou MESA 10, poskytli svoj odborný a objektívny pohľad na budúce nastavenie kompetencií obcí a miest na Slovensku.

Na začiatku podujatia odborníci zo Švédska, Veľkej Británie, Ukrajiny, Českej republiky, Poľska, Slovinska a Holandska predstavili svoje systémy fungovania územnej samosprávy a informovali o úspešne ukončených, ale aj prebiehajúcich reformách samosprávy v ich vlastných krajinách.

Spoločné foto zo stretnutia

Následne si v rámci bilaterálnych stretnutí so zástupcami štátnej správy, inštitúcií a združení samospráv vypočuli ich očakávania, predstavy a názory na prípadné možnosti zlepšenia miestnej samosprávy na Slovensku, ktorá bude reflektovať potreby 21. storočia.

Výstupom bude Správa z partnerského hodnotenia (tzv. peer review), ktorá bude obsahovať návrhy riešení na zlepšenie štruktúry jednotlivých jednotiek miestnej územnej samosprávy na Slovensku.

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz