Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. november 2023, streda
 
Okresné úrady / Okresné úrady / Klientske centrá / Košický kraj / Košice / Krízové riadenie / Výtvarnásúťaž Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany / 2018

VI. ročník výtvarnej súťaže "Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany"

Okresný úrad Košice vyhlásil 15. septembra 2018 VI. ročník výtvarnej súťaže
„OCHRANÁRIK ČÍSLA TIESŇOVÉHO VOLANIA 112 A CIVILNEJ OCHRANY“.

Téma pre tento ročník znela: „Veď aj ja som záchranár“.

Zameranie témy: Pomoc kamarátovi, členovi rodiny, neznámej osobe pri úraze, pomoc pri hasení požiaru, oznámenie požiaru alebo inej mimoriadnej udalosti na linku 112 alebo i inej dospelej osobe, pomoc zranenému zvieratku, pomoc pri prácach na odstraňovaní škôd po povodniach, víchrici, zážitky zo súťaží s tematikou poskytovania prvej pomoci alebo z didaktických hier či účelového cvičenia a pod.

Vyhlásenie súťaže a Propozície košického okresného kola boli zaslané e-mailom základným školám a špeciálnym školám v územnom obvode Košice v spolupráci s odborom školstva Okresného úradu Košice. Základné dokumenty súťaže sú zverejnené aj v „dokumentoch na stiahnutie“. Obdobným spôsobom  vyhlásili okresné kolá všetky okresné úrady v Košickom kraji pre školy vo svojom územnom obvode.    

5-členná komisia vyhodnotila dňa 19.11.2018 zaslané výtvarné práce. Okresný úrad Košice pozval žiakov, ktorých práce sa umiestnili na 1-3. mieste vo svojej kategórii na slávnostné vyhodnotenie a ocenenie malých výtvarníkov v sprievode ich pedagógov či rodičov. Z priebehu malej slávnosti, ktorá sa konala 3. decembra 2018 na pôde Okresného úradu Košice sú zverejnené fotografie ako i ocenené výtvarné práce.