Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. máj 2024, nedeľa
 

Nové voľby sa uskutočnia v 47 obciach

31. 10. 2022

mapa-slovenska_volby

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán a Štatistický úrad SR v nedeľu 30. októbra 2022 zverejnili oficiálne výsledky volieb do orgánov samosprávy obcí a samosprávnych krajov, ktoré sa uskutočnili v sobotu 29. októbra 2022. 

Na základe vyhlásených výsledkov volieb oznámili, že nové voľby sa budú musieť vykonať v 47 obciach.

A to z dôvodu, že v týchto obciach sa voľby nevykonali, alebo neboli zvolení starostovia z dôvodu rovnosti hlasov," povedala riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán MV SR a zapisovateľa štátnej komisie Eva Chmelová.

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlási do 30 od vyhlásenia výsledkov volieb  nové voľby, najneskôr 110 dní predo dňom ich konania.

V súvislosti s porušením volebného moratória počas spojených volieb bolo Štátnej komisii pre voľby a kontrolu financovania politických strán doručených 80 podnetov.

Dve tretiny z doručených podnetov sa týkajú sociálnych sietí. Zasadnutie štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán, ktoré sa bude zaoberať všetkými doručenými podnetmi  je na  plánované na 10. novembra 2022," doplnilpredseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz.

Stiahnite si:  zoznam obcí, miest, mestských častí, v ktorých nebol zvolený starosta obce, primátor mesta, a poslanci obecného, mestského, miestneho zastupiteľstva (PDF, 2 MB)

 

 

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]

Predseda

 prof. JUDr. Eduard BURDA, PhD.