Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. november 2021, pondelok
 

Voľby prezidenta: s tlačou hlasovacích lístkov sa začne po 15. februári, delegovať členov volebných komisií pre voľby prezidenta možno do pondelka 11. februára

08. 02. 2019

volebna-komisia-miestnost-okrsok-ilustr

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán na svojom zasadnutí 18. 2.2019, teda po uplynutí zákonných lehôt pokiaľ ide o konania o neprijatých návrhoch na kandidáta na prezidenta,  opatrí hlasovací lístok pre voľby prezidenta svojou pečiatkou a ministerstvo vnútra ho odovzdá dodávateľovi tlače a distribúcie hlasovacích lístkov.

 

 

Ministerstvo vnútra zaručuje, že  ak sa kandidáti na prezidenta vzdajú svojej kandidatúry do 15. 2. 2019, údaje o nich  už na hlasovacích lístkoch nezostanú

 

 

Zároveň MV SR  upozorňuje, že  pondelok 11. február 2019 je posledný deň lehoty na delegovanie člena okrskovej a okresnej volebnej komisie pre voľby prezidenta.

Po uplynutí lehoty už nie je možné člena delegovať

Oprávnení delegovať sú politické strany zastúpené v NR SR /vrátane strany Slovenskej konzervatívnej strany – bývalá strana  #Sieť/ a petičné výbory, resp. osoby určené na styk s orgánmi verejnej správy.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]

Predseda

prof. JUDr. Ladislav OROSZ, CSc.