Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. máj 2024, piatok
 

Do výkonu trestu bude vydaná ďalšia medzinárodne hľadaná osoba

31. 12. 2012

znak PZ SR

Policajným pátračom z Prezídia Policajného zboru sa darilo aj záverom roku. Vypátrali ďalšiu medzinárodne hľadanú osobu. 36 ročného Moldavca hľadaného českou políciou zadržali na Slovensku.

Na Andrej P. z Moldavska vydali české justičné orgány Európsky zatýkací rozkaz ešte v roku 2008. Stojí v ňom, že má byť dodaný do výkonu trestu v trvaní 5 rokov. Zatykač popisuje až dvanásť trestných skutkov. Ide najmä o krádeže vlámaním do bytov a motorových vozidiel.

Pátrači z Prezídia Policajného zboru získali informáciu o jeho možnom pohybe na Slovensku.  Mal sa dlhšiu dobu zdržiavať v Bratislave. Polícii  sa podarilo lokalizovať jeho pobyt, vďaka čomu mohlo pátranie po viac ako štyroch rokoch skončiť.

Andreja P. zadržali v týchto dňoch pátrači priamo na Majerníkovej ulici v Bratislave na dlhých Dieloch. Hľadaný to ani posledné sekundy slobody nevzdal a predložil rumunský doklad totožnosti. Ten bol vystavený dokonca na iné meno, preto jeho pravosť preveruje Úrad medzinárodnej policajnej spolupráce. V prípade zistenia, že počas pobytu na Slovensku používal falošné doklady, bude mu vznesené obvinenie za trestný čin falšovania a pozmeňovania úradnej listiny.

V súčasnosti sa Andrej P. nachádza vo väzbe a čaká na vydanie justičným orgánom Českej republiky, kde si odsedí súdom uložený trest.