Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. jún 2024, utorok
 

Migračný úrad nadviazal spoluprácu s Univerzitou Komenského v oblasti sociálnej práce s utečencami

16. 12. 2022

migracny-social-ilustr

Dôvodom stretnutia zástupcov migračného úradu a medzinárodnej organizácie UNICEF na pôde Katedry sociálnej práce Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského vo štvrtok 15. decembra 2022 v Bratislave bol štart realizácie spoločného projektu, ktorý financuje UNICEF. Dôjde teda k spolupráci akademickej pôdy s praxou štátnej inštitúcie s kompetenciami v oblasti azylu.

Takéto prepojenie teórie, výskumu, praxe a medzinárodného know how v prospech odbornosti a profesionality je v podmienkach SR unikátne.

 Stretnutie na pôde univerzity

Katedra sociálnej práce so svojimi študentami pod vedením vedúcej katedry, prof. PhDr. Moniky Mačkinovej, PhD. a doc. PhDr. Pavla Kopinca, PhD. totiž pomáha reagovať migračnému úradu na aktuálne potreby praxe spôsobené vojnou na Ukrajine.

Konkrétne ide o budovanie kapacít cez tréningy sociálnych pracovníkov a príbuzných pomáhajúcich profesií, ale aj o vytvorenie systému na identifikáciu a prácu so zraniteľnými deťmi žiadateľov o udelenie azylu a odídencov ubytovaných v azylových zariadeniach migračného úradu.