Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. jún 2024, pondelok
 

Prezidentka Slovenskej republiky ocenila prácu bezpečnostných zložiek ministerstva vnútra

11. 01. 2023

prezidentka-ceny-ilustr

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová v utorok 10. januára 2023  slávnostne prijala  v Prezidentskom paláci zástupcov polície, hasičov a Horskej záchrannej  služby. Okrem poďakovania a želania  veľa zdravia, šťastia  a istoty v novom roku ocenila ich prácu, pričom poukázala na vojnu na Ukrajine, zvýšený migračný tlak ako aj stupňujúce sa napätie v spoločnosti. 

Zároveň vyzdvihla prácu Hasičského a záchranného zboru, príslušníci ktorého vlani pomáhali pri požiaroch v Slovinsku a Českej republike, čím podľa hlavy štátu prispeli k šíreniu dobrého mena Slovenska v zahraničí.

Nesmierne si vážim prácu každého jedného policajta, hasiča, horského záchranára. Každý jeden z niekoľko tisícového zamestnaneckého kolosu svojou prácou, vzdelaním, profesionalitou, nadobudnutými skúsenosťami,  odhodlanosťou, zodpovednosťou a ľudským prístupom prispieva k bezpečnej krajine. Vráťte sa z každého zásahu živí a zdraví,"  povedal minister vnútra SR Roman Mikulec.

Ocenení zástupcovia zložiek MV SR

Na novoročnom prijatí sa zúčastnili prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran, prezident Hasičského a záchranného zboru  Pavol Mikulášek, riaditeľ Horskej záchrannej služby Marek Biskupič spolu s ďalšími príslušníkmi bezpečnostných a záchranných zložiek MV SR.

Ocenení zástupcovia zložiek MV SR

Prezident Policajného zboru Štefan Hamran sa poďakoval kolegyniam a kolegom na celom Slovensku:

Príslušníci Policajného zboru majú za sebou náročný rok. Plnili ste aj úlohy nad rámec bežných činností, najmä v súvislosti s ochranou verejného zdravia v dôsledku celosvetovej pandémie, v obrovskom nasadení ste boli a stále ste aj počas migračnej krízy. Mnohí ste pre plnenie úloh netrávili sviatky či dovolenku s rodinami, ale svoju energiu a čas ste venovali službe občanom. Starali ste sa o bezpečnosť na cestách, odhaľovali a objasňovali ste trestnú činnosť vrátane tej najzávažnejšej. Chránili ste životy a zdravie občanov. A to všetko s jediným cieľom, udržať našu krajinu bezpečnou, uchrániť ľudské životy a zdravie, chrániť majetok a práva ľudí," povedal Štefan Hamran.

Ocenení príslušníci PZ

Vážime si pozvanie prezidentky a jej poďakovanie sa za odvedenú prácu. Mrzí nás, že minulý rok bol z hľadiska počtu obetí v horách  historicky najtragickejším. V mnohých prípadoch  sme ale naopak zdravie a životy ľudí zachránili, naša práca má zmysel,"  povedal riaditeľ HZS Marek Biskupič.

Ocenení príslušníci Horskej záchrannej služby

„Posledné tri roky sú pre nás obrovskou skúškou, a ja si nedovolím ani predpokladať, čo ďalšie nás čaká v roku 2023. Ďakujem všetkým kolegom za neuveriteľnú zanietenosť a profesionalitu, o ktorej ma denne presviedčate. Dovolím si tvrdiť, že máme za sebou mnoho prínosnej práce a významných úspechov, pred nami je však stále množstvo nesplnených cieľov a plánov,"  povedal prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek.

Ocenení príslušníci Hasičského záchranného zboru