Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. júl 2024, štvrtok
 

Na bezpečnosť počas Svetového pohára alpských lyžiarok v Jasnej dohliadne 300 policajtov, hasičov a horských záchranárov

19. 01. 2024

jasna-logo

O bezpečnosť a pokojný priebeh v najväčšom lyžiarskom stredisku v Jasnej sa počas pretekov Svetového pohára alpských lyžiarok v dňoch 20. - 21. januára 2024  postarajú zložky rezortu vnútra. Rovnako o bezpečnosť niekoľkotisícového davu fanúšikov a lyžiarov, ktorí v priebeh víkendu prichádzajú na svahy. Preteky trvajú dva dni, avšak príprava zložiek MV SR trvala niekoľko mesiacov tak, aby v prípade potreby boli  ich zásahy rýchle a účinné.

Počas prestížnej športovej udalosti budú v teréne viac ako tri stovky príslušníkov Policajného zboru, Horskej záchrannej služby, Hasičského a záchranného zboru a Leteckého útvaru MV SR.

Policajti dopravnej, poriadkovej, železničnej polície ako aj kriminálnej  polície, vrátane služobných psov,  dohliadnu na opatrenia súvisiace s bezpečnosťou všetkých zúčastnených osôb. Zároveň sa postarajú aj o  bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke a zabezpečenie verejného poriadku. 

Prípravy v Jasnej

Horská záchranná služba dohliadne na zabezpečenie zdravotnej starostlivosti. Preteky sú v teréne,  ktorý je na mnohých miestach  nedostupný pre vozidlá, preto je zásah horských záchranárov v prípade potreby nevyhnutný. Dve desiatky profesionálnych horských záchranárov budú k dispozícii na strategických miestach pozdĺž trate. Ich úlohou je v prípade potreby priame ošetrenie úrazu a transport pacienta. Okrem nich bude v stredisku slúžiť ďalších 20 dobrovoľných záchranárov na výpomoc pri prípadných úrazoch a zabezpečenie všetkých prác v rámci evakuačného plánu. Rovnako, ak to okolnosti budú vyžadovať, zabezpečia pomoc, pri úrazoch a následnom transporte zranených divákov.

Prípravy v Jasnej

V rámci spolupráce pomôžu Horskej záchrannej službe príslušníci špeciálneho určenia, ktorí sú vzdelaní v oblasti prednemocničnej urgentnej zdravotnej starostlivosti. Dvadsať príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia poskytne tiež techniku a svoje know-how najmä pri eventuálnom zvládnutí krízovej situácie, ktorá by mohla nastať. K dispozícii bude pristavený aj vrtuľník Leteckého útvaru MV SR. Na dodržiavanie požiarno-bezpečnostných opatrení na podujatí dohliadne 12 hasičov so siedmimi kusmi techniky.

 

 

 

.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz