Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. máj 2024, štvrtok
 

Zaznamenali sme

Európske fórum pre znižovanie rizika katastrof

Rím, Taliansko, 21. – 23.11.2018

V dňoch 21. – 23.11.2018 sa v Ríme konalo každoročné stretnutie platformy Európskeho fóra pre znižovanie rizika katastrof (EFDRR) pod záštitou Úradu OSN pre znižovanie rizika katastrof (UNISDR), v spolupráci s Európskou Komisiou a Radou Európy.

Nadväzujúc na výsledky stretnutia EFDRR v Turecku 2017 a stretnutia Globálnej platformy v Mexiku 2017, tohtoročné stretnutie bolo prioritne zamerané na adresovanie kľúčových otázok, ktoré môžu urýchliť implementáciu Sendaiského rámca 2015 - 2020 v súlade s cieľmi trvalo udržateľného rozvoja a Parížskou dohodou.

Vďaka účasti takmer 900 odborníkov z danej oblasti, a to ako verejnej správy, tak aj predstaviteľov súkromnej sféry, bolo toto stretnutie zároveň jedinečnou príležitosťou na výmenu národných skúseností za účelom zlepšenia rozvoja, posilnenia odolnosti, znižovania hospodárskych rizík.

Slovenská republika bola poctená ponukou UNISDR na moderovanie jedného z mnohých stretnutí, ktoré sa v rámci platformy konalo, a zamestnankyňa Sekcie krízového riadenia Ministerstva vnútra SR sa zhostila tejto úlohy počas pracovného stretnutia za účasti panelu medzinárodných odborníkov v oblasti znižovania rizika katastrof.

UNISDR