Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. jún 2024, utorok
 

Aktivity

Duchovní HaZZ podľa krajov: 

Kraje Bratislava, Trnava - dočasné zastupovanie mjr. PaedDr. Pavel Mikoláš

Duchovným HaZZ sú slávené sv. omše v Bratislave v katedrále sv. Šebastiána - na Peknej ceste každú štvrtú nedeľu v mesiaci o 9:00 a 18:00. Je tiež začlenený do starostlivosti o chorých v Nemocnici sv. Michala v Bratislave.

Spoveď, duchovný rozhovor, alebo konzultáciu je možné si dohodnúť v individuálnom čase. Miesto stretnutia je podľa dohody.

Duchovný v Bratislave má na starosti aktualizáciu a správu informácií o duchovnej službe na internetových stránkach MV, komunikáciu medzi Prezídiom HaZZ a Vikariátom MV SR a koordináciu činnosti ostatných rímskokatolíckych duchovných HaZZ.

Kraje Prešov a Košice - npor. Mgr. Marcel Senderák:

Pravidelné sv. omše sú v nedele v Košiciach na OR HaZZ o 8:00; v Prešove v zasadačke KR HaZZ o 9:30.

Každú poslednú nedeľu v mesiaci je sv. omša o 18:00 slávená duchovným HaZZ v konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove.

Na Vianoce sú sv. omše nasledovne: polnočná 24:00 v zasadačke KR HaZZ v Prešove; 1. a 2. sviatok vianočný: Košice 8:00; Prešov 9:30

SŠPO Žilina, Kraj Žilina, Trenčín – mjr. PaedDr. Pavel Mikoláš:

Pravidelné sv. omše v Kaplnke sv. Floriána bývajú každú stredu o 15:45 hod. a v prikázané sviatky v čase 13:30 a 15:45 hod. Ostatné dni sú sv. omše v ľubovoľnom čase závislé od programu. Sv. omše je možné dohodnúť aj v rámci potreby jednotlivých kurzov.

Sviatosť zmierenia, duchovný rozhovor, konzultácie mimo SŠPO MVSR v Žiline na vyžiadanie v budove SŠPO MVSR v Žiline pred sv. omšami alebo podľa individuálnej dohody.

- Sviatosť zmierenia pred sviatkami (Veľká noc, Všetkých svätých, Vianoce) podľa dohody s jednotlivými stanicami v doobedňajších hodinách.

- Náuky pred prijatím sviatostí vždy podľa dohody s jednotlivcami.

- Možnosť nahlásenia žiadosti o prijatie jednotlivých sviatostí – individuálne (najlepšie v stredu v budove SŠPO MVSR v Žiline) alebo prostredníctvom tel. č. 0918/684157

 

VC HaZZ Lešť, Banská Bystrica, Nitra - por. Mgr. Tomáš Kuník