Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. október 2020, piatok
 

Týždeň otvoreného vládnutia 2020 je otvorený dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam!

17. 08. 2020

Týždeň otvoreného vládnutia 2020 (23. – 25. september 2020, v Starej tržnici v Bratislave) sa nezaobíde bez dobrovoľníkov a dobrovoľníčok! Ak chcete spojiť príjemné s užitočným a byť súčasťou ďalšieho jedinečného podujatia Úradu splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti, neváhajte sa nám ozvať!

S otvorenou náručou vítame všetkých so zručnosťami aj bez nich, introvertných aj extrovertných ľudí, ranné vtáčatá aj nočné sovy, jednotlivcov aj nerozlučné skupiny, každý aj každá z vás si vie u nás nájsť to svoje.

Týždeň otvoreného vládnutia 2020 bude intenzívny zážitok a za odmenu sa stanete súčasťou zaujímavých diskusií, workshopov či prednášok, počas ktorých sa dozviete viac o otvorenom vládnutí na Slovensku. Zároveň budete mať možnosť stretnúť zaujímavých a známych ľudí z verejného sektora a mimovládnych neziskových organizácií.

Nižšie nájdete aktivity, pri ktorých oceníme akúkoľvek pomoc. Budeme radi, ak sa v prípade záujmu ozvete Márii Milkovej.

Tešíme sa na vás!

Koordinátor/koordinátorka dobrovoľníkov / dobrovoľníčok

Chceš byť dobrovoľník/dobrovoľníčka, ale neláka Ťa manuálna práca? Viedol si, alebo máš skúsenosť s vedením ľudí? Nezľakneš sa konferenčného stresu a vieš rýchlo reagovať na rôzne požiadavky? Ak si sa v tomto našiel/našla, hľadáme práve Teba!

Skúsený koordinátor/skúsená koordinátorka dobrovoľníkov a dobrovoľníčok bude mať v partnerstve s našou koordinátorkou na starosti organizáciu ostatných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, rozdeľovanie jednotlivých úloh dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, ako aj komunikáciu s organizátormi.

Na túto pozíciu hľadáme 1 dobrovoľníka/dobrovoľníčku.

Zen master / zen masterka pri registrácii na konferenciu

Ak máš rád/rada poriadok, si ranné vtáča, vieš si ľahko zorganizovať chaos, ktorý často vzniká pri otváraní registrácie na podujatie a nevadia ti ľudia čakajúci na svoje registračné balíčky, si tá pravá/ten pravý pre nás!

Pomocník/pomocníčka s registráciou účastníkov a účastníčok na podujatie bude mať na starosti predovšetkým registráciu na mieste, ktorá bude prebiehať každý deň v ranných hodinách (8:30 - 9:30). Hlavnou náplňou práce bude okrem registrácie aj odovzdávanie registračných kariet a balíčkov účastníkom.

V prípade záujmu je možné skombinovať túto funkciu s ďalšími dobrovoľníckymi činnosťami v priebehu dňa, napríklad s výpomocou pri organizovaní priestorov, podávaním mikrofónov pri diskusiách a pod.

Na túto pozíciu hľadáme 3 dobrovoľníkov/dobrovoľníčky.

Sprievodca/sprievodkyňa konferenciou

Rád/rada pomáhaš ostatným nájsť svoje miesto v priestore, cítiš sa dobre v roli "turistického sprievodcu/sprievodkyne", neprekáža ti, keď sa na teba ľudia obracajú s rôznymi otázkami?

Komunikatívny dobrovoľník/komunikatívna dobrovoľníčka sa bude starať o plynulý priebeh našej konferencie. Hlavnou náplňou práce je pomáhať účastníkom a účastníčkam nájsť správny stage s programom, ktorí si vybrali, usmerňovať ich k rôznym bodom záujmu v rámci priestoru, motivovať ich, aby sa po skončení prestávky vrátili na svoje miesta, aby sme mohli pokračovať s programom.

Na túto pozíciu hľadáme 3 dobrovoľníkov/dobrovoľníčky.

Kapitán/kapitánka hlavného pódia

Rád/rada organizuješ párty, vždy sa staráš, aby hosťom nič nechýbalo? Na festivaloch vždy vieš kedy, kto a kde vystupuje? Si práve ten, koho potrebujeme. Svoje schopnosti môžeš využiť aj na našej konferencii!

Organizátor/organizátorka hlavného pódia bude vedieť čo sa na hlavnom pódiu deje - aké zaujímavé diskusie čakajú na našich účastníkov a účastníčky, ale aj starať sa o hlavné pódium - pred diskusiou na hlavnom paneli dopĺňať menovky panelistov a panelistiek, vymieňať občerstvenie panelistom a panelistkám, a v priebehu diskusie podávať mikrofón v prípade otázok z publika.

Na túto pozíciu hľadáme 1 dobrovoľníka/dobrovoľníčku.

Prví dôstojníci/prvé dôstojníčky menších pódií

Vieš, kam hneď padne ľuďom zrak pri vstupe na konferenciu? Vždy si všimneš nakrivo zavesený obraz? Rád organizuješ veci v priestore a nemáš problém so socializáciou? Si ten pravý/tá pravá pre nás!

Ako vnímavý dobrovoľník/ vnímavá dobrovoľníčka (nemusíš byť zrovna umelec/umelkyňa) s extrovertnou povahou nám môžeš pomôcť s prípravou priestoru na konferenciu (vylepiť program, označiť stage, rozmiestniť smerovky). Tým sa však tvoja práca nekončí - tak ako na hlavnom pódiu, aj vo vedľajších priestoroch potrebujeme zodpovedného organizátora/zodpovednú organizátorku, ktorá bude mať prehľad o tom, čo sa v danom priestore deje - aké zaujímavé diskusie čakajú na našich účastníkov a účastníčky, ako má vyzerať priestor a s pomocou ďalších dobrovoľníkov a dobrovoľníčok ho upraviť.

Na túto pozíciu hľadáme 4 dobrovoľníkov/dobrovoľníčky.

Športovec/športovkyňa s pohostinným duchom

Chceš sa zúčastniť zaujímavých diskusií o vládnutí na Slovensku, ale zároveň ťa nebaví sedieť stále na jednom mieste? Nemáš problém s presúvaním stoličiek, či chodením po schodoch? Ponúkame ti jedinečnú príležitosť vypočuť si inšpiratívne príklady spolupráce mimovládok a štátu, mesta, obce či samosprávy a ešte pritom nachodiť dostatočný počet krokov tak, aby aj tvoje hodinky boli spokojné!

Dobrovoľníci/dobrovoľníčky, ktoré sa neboja fyzickej aktivity nám veľmi pomôžu pri presúvaní a usporiadavaní stoličiek pred jednotlivými pódiami, staraním sa o pitný režim našich účinkujúcich na pódiách, vymieňaním menoviek pred každým bodom programu, či podávaním mikrofónu počas diskusií.

Na túto pozíciu hľadáme 4 dobrovoľníkov/dobrovoľníčky.

Všetky pozície nájdete aj na portáli Bratislavského dobrovoľníckeho centra.

obrazok_dobrovolnici

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy