Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. júl 2020, pondelok
 

GRECO ocenilo Slovensko za volebné kódexy

Bratislava, 08. 10. 2014

Slovensko už nebude v skupine štátov monitorovaných GRECO (Skupiny štátov proti korupcii) pri Rade Európy za neplnenie odporúčaní v oblasti transparentnosti financovania politických strán. Slovenská republika bola ocenená za veľký pokrok v oblasti volebných zákonov, ktoré boli po 8 mesačnej  diskusii za účasti politickej opozície a tretieho sektora prijaté v parlamente. 

V rámci 65. plenárneho zasadnutia GRECO, ktoré sa koná v 6. - 10. októbra  v Štrasburgu, bola prerokovaná priebežná správa Slovenskej republiky o plnení odporúčaní z tretieho kola hodnotení GRECO na tému: Transparentnosť financovania politických strán.

Prijatie zákona o volebnej kampani a vytvorenie nezávislej štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán, ako i sprísnenie pravidiel financovania politických strán novelou zákona o politických stranách a politických hnutiach označilo GRECO za významný pokrok.  Z desiatich odporúčaní bolo 7 odporúčaní uznaných ako uspokojivo implementovaných a 2  odporúčania uznané za čiastočne implementované.

 

Dôležité odkazy


Úradné hodiny podateľne Sekcie verejnej správy MV SR
Drieňová 22, 826 86 Bratislava

pondelok, utorok, štvrtok

8.00 h - 15.00 h                     

streda

8.00 h - 17.00 h

piatok

8.00 h-14.00 h

Dôležité oznamy

  • e-služby MV SR
    Pri hlásení pobytu či evidencii vozidiel môžete využívať elektronické služby

Verejné obstarávanie na MV SR