Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. november 2023, streda
 

Oznamy a aktuality

Mikuláš v archíve a vernisáž výstavy (JPG, 1 MB)


Dávame do pozornosti edičný projekt Societies Under German Occupation – Experiences and Everyday Life in World War II (Spoločnosti pod nemeckou okupáciou - zážitky a každodenný život počas druhej svetovej vojny) nemeckej Univerzity vo Wuppertale, na ktorom spolupracovali pamäťové inštitúcie z dvadsiatich európskych krajín, vrátane Štátneho archívu v Trnave. Cieľom projektu je výskum života vo vojensky okupovanej spoločnosti počas vojny v porovnaní so životom v mierovom období, so zameraním najmä na zásobovanie potravinami, reguláciu obchodu a čierny trh.


Oznamujeme bádateľom, že na stránke archívu sme zverejnili zdigitalizované archívne pomôcky - inventáre a opisy archívnych fondov a zbierok.


Platné nariadenia v súvislosti s ochrannými opatreniami pred pandémou covid-19

  • Oznamujeme verejnosti že bádateľňa Štátneho archívu v Trnave je otvorená od pondelka do štvrtka v čase od 8:00 do 15:00 s prestávkou od 11:00 do 12:00, vyhradenou na vetranie a dezinfekciu prestorov.
  • Podateľňa archívu je otvorená v pondelok až štvrtok v čase od 8.00 do 15.30 hod.
  • Pri vstupe je potrebné vydezinfikovať si ruky pripravenou dezinfekciou.
  • Pred vstupom do bádateľňe je potrebné dohodnúť si telefonicky alebo prostredníctvom elektronickej pošty termín štúdia. V prípade, že sa bádateľ nebude môcť v dohodnutý čas dostaviť, musí bezodkladne informovať archív, najlepšie aspoň 24 hodín vopred.
  • Archív si vyhradzuje právo neumožniť alebo zrušiť vstup osobám, ktoré nebudú akýmkoľvek spôsobom dodržiavať alebo budú porušovať niektoré z vyššie uvedených nariadení.

Ak je to možné, odporúčame využívať telefonickú, elektronickú a písomnú komunikáciu (poštové služby).

Žiadosti adresujte priamo na e-mailový kontakt archívu TA.13G4@KK.1GUQLS@.

 

Dôležité odkazy

Služby pre verejnosť:
pondelok - štvrtok:
Podateľňa:
8.00 - 15.30 hod.
Bádateľňa:
8:00 - 15:00
Prestávka:
11:00 - 12:00
Piatok:
Nestránkový deň

Logo Štátneho archívu v Trnave

FB_archív

Dôležité oznamy