Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. jún 2024, streda
 

Oznamy a aktuality

Slovenský národný archív

Slovenský národný archív je najväčším a najvýznamnejším verejným archívom v Slovenskej republike. Jeho úlohou je preberať, ochraňovať, odborne a vedecky spracúvať a sprístupňovať archívne dokumenty, ktoré pochádzajú z činnosti ústredných orgánov Slovenskej republiky a ich právnych predchodcov, a zároveň umožniť ich využívanie. Týka sa to archívnych dokumentov s celoštátnym významom, ako aj tých, ktoré SNA získal kúpou alebo darom.

Slovenský národný archív predstavuje zároveň hlavné vedecko-výskumné a školiace pracovisko v odbore archívnictva v Slovenskej republike.


Projekt SAFECULT v Slovenskom národnom archíve (PDF, 342 kB)


Výročná správa za rok 2023 (PDF, 2 MB)

Výročná správa o činnosti Slovenského národného archívu za rok 2023 je zverejnená v časti Výročné správy.


Zoznam archívnych fondov a zbierok s pomôckami online

Zoznam archívnych súborov Slovenského národného archívu spolu s priebežne dopĺňanými online prístupnými archívnymi pomôckami na vyhľadávanie archívnych dokumentov a ich následné objednanie na štúdium.Rezervácie na štúdium v bádateľni
Podmienky a postup na rezerváciu termínu na štúdium archívnych pomôcok a archívnych dokumentov v bádateľni archívu.


 

Prístup k digitalizátom sčítacích hárkov z roku 1930
Pre prebiehajúcu aktualizáciu internetovej stránky Slovenského národného archívu sú niektoré podstránky rozpracované. Ďakujeme za porozumenie.

 

 

 

Slovenský národný archív (ďalej SNA) je najväčším a najvýznamnejším verejným archívom v Slovenskej republike. Jeho úlohou je preberať, ochraňovať, odborne a vedecky spracúvať a sprístupňovať archívne dokumenty, ktoré pochádzajú z činnosti ústredných orgánov Slovenskej republiky a ich právnych predchodcov a zároveň umožniť ich využívanie. Týka sa to archívnych dokumentov s celoštátnym významom, ako aj tých, ktoré SNA získal kúpou, alebo darom.

Slovenský národný archív predstavuje zároveň hlavné vedecko-výskumné a školiace pracovisko v odbore archívnictva v Slovenskej republike.