Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. jún 2021, streda
 

Oznamy a aktuality

Oznamujeme verejnosti, že

 v súlade s usmernením MV SR, SVS, odboru archívov a registratúr zn. SVS-OAR1-2021/009403-0020 budú pre verejnosť opätovne otvorené bádateľne archívov a ich pracovísk od  26.04.2021 v štandardných úradných hodinách za prísneho dodržiavania hygienických opatrení s limitom 1 bádateľ na 15 m2.

Štúdium v bádateľni je umožnené:

pondelok až štvrtok v čase od 8.00 do 15.00 hod.

  1. Každý bádateľ je povinný sa na štúdium vopred objednať na tel. č.: 041 553 3311 a  dohodnúť si konkrétny termín, zmenu je potrebné ohlásiť aspoň 24 hod. vopred.
  2. Vstup bádateľa do archívu a pobyt v bádateľni archívu je možný len  s negatívnym testom nie starším ako 7 dní a s respirátorom s klasifikáciou najmenej FFP2 bez výdychového ventilu.
  3. Každý bádateľ je povinný používať v bádateľni vlastné písacie potreby.
  4. V bádateľni archívu je umiestnený germicídny žiarič vhodný pre ľudí.

Telefonické kontakty, ako aj ďalšie informácie, sú uvedené na webovej stránke Ministerstva vnútra SR

https://www.minv.sk/?statne-archivy-na-slovensku

Z  dôvodu obmedzenia priameho kontaktu na minimum, žiadame verejnosť, aby pri podávaní žiadostí preferovala elektronickú komunikáciu prostredníctvom e-mailov: TA.13G4@SJ.1GUQLS@ alebo žiadala o informácie telefonicky na č.:041 553 3311

 

Zámok Bytča

Vizualizácia

Štátny archív v Žiline so sídlom v Bytči stojí na začiatku svojej už dlhšie očakávanej rekonštrukcie. Zástupcovia Ministerstva vnútra SR, Žilinského samosprávneho kraja, Žilinskej univerzity, Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, Historického ústavu Slovenskej akadémie vied, Archeologického ústavu Slovenskej akadémie vied a mesta Bytča podpísali 30. apríla 2021 Memorandum o spolupráci v oblasti generálnej opravy Kaštieľa Bytča a digitalizácie archívnych dokumentov Štátneho archívu Žilina so sídlom v Bytči. Strany Memoranda považujú za výzvu, zodpovednosť ako aj povinnosť  konkrétne prispieť pri zachovaní a starostlivosti o kultúrne dedičstvo našich predkov pre ďalšie pokolenia. Prejavom ich dobrej vôle sa otvorila určite dlhá a náročná cesta výskumov, rekonštrukcie a sprístupnenia Bytčianskeho zámku ako i ochrany a digitalizácie  fondov. Veríme, že to bude cesta so šťastným koncom!
 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy


Služby pre verejnosť:
pondelok - štvrtok : 8:00 - 15:00 hod.


Bádateľňa:
pondelok - štvrtok : 8:00 - 15:00 hod.

Na štúdium archívnych dokumentov je potrebné sa vopred objednať na tel. č.

041/553 3311

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)