Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

Malý veľký muž Milan Rastislav Štefánik

Pri príležitosti 100. výročia tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika, významnej osobnosti slovenských dejín, odbor archívov a registratúr MV SR 16. a 17. apríla 2019 zorganizoval dvojdňovú archívno-historickú konferenciu Veľký malý muž Milan Rastislav Štefánik. Konferencia sa konala v priestoroch Univerzitnej knižnice v Bratislave.

 

Podujatie otvorili príhovory štátneho tajomníka Michala Bagačku a riaditeľky odboru archívov a registratúr Márie Mrižovej.

Konferenciu otvoril štátny tajomník MV Michal Bagačka

Pozvánka výstavu

Na dvojdňovej konferencii sa  zúčastnilo vyše 200 účastníkov z radov archivárov, historikov, zamestnancov sekcie verejnej správy, zástupcov spolkov a nadácií M. R. Štefánika a nadšencov všetkých vekových kategórií.

Cieľom konferencie  bolo predstavenie Milana Rastislava Štefánika ako vynikajúceho astronóma, skúseného cestovateľa, generála, odvážneho pilota francúzskej armády, prezieravého a medzinárodne uznávaného politika, spoločensky priebojného diplomata, nápaditého vynálezcu, znalca a milovníka umenia, ale predovšetkým človeka neobvyklého formátu.

Tento zámer sa podaril, keďže na konferencii odzneli prednášky významných historikov a znalcov života a práce M. R. Štefánika, ako aj samotných archivárov, ktorí sprístupnili jeho osobný fond. Usporiadatelia dúfajú, že konferencia  a z nej pripravovaný zborník prednášok obohatila a rozšírila vedomosti o živote tejto významnej osobnosti slovenských dejín.

Tím usporiadateľov

 
 
 
 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]