Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. september 2021, pondelok
 

Oznamy a aktuality

O nás  |  Služby  |  Podujatia  |  Kontakty

OZNÁMENIE

Na základe usmernenia odboru archívov a registratúr Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. SVS-OAR1-2021/009403-002 oznamujeme, že bádateľňa archívu bude sprístupnená pre verejnosť od 26. apríla 2021 pri dodržaní všetkých aktuálnych hygienických a bezpečnostných opatrení.


Bližšie informácie Vám poskytneme na telefónnom čísle 057/442 28 09, prípadne na emailovej adrese TA.13G4@K1.FD.1GUQLS@.


PREZENTÁCIA ARCHÍVU

V súvislosti s nepriaznivou epidemiologickou situáciou sme pre verejnosť pripravili prezentáciu k výstave Epidémie a choroby v archívnych dokumentoch (PDF, 7 MB). Kópie vystavených archívnych dokumentov poskytujú reálny pohľad na danú nepriaznivú situáciu v jednotlivých obciach nášho okresu v 20. storočí.


Pracovníci Archívu vo Vranove nad Topľou pripravili vo svojich priestoroch výstavu  Ján Ihnát ml. – „zabudnutý spisovateľ“, ktorá je venovaná spomienke na regionálneho básnika, prozaika, literárneho kritika. Cieľom výstavy je upriamiť pozornosť na náš región cez osobu tak skvelého, ale „zabudnutého spisovateľa“. V tomto roku uplynie 80 rokov od jeho smrti. Pre popularizáciu výstavy sme pripravili prezentáciu „JÁN IHNÁT ml. - ZABUDNUTÝ SPISOVATEĽ“ (PDF, 3 MB).

 

 

 

Dôležité odkazy

 Ikona Facebook

Erb ŠAPO

  Úradné hodiny: Pondelok - Štvrtok od 8,00 do 15,00 hod.

  Bádateľňa : Pondelok - Štvrtok od 8,00 do 14,30 hod.

  Piatok: exkurzie, školenia

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]