Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. máj 2024, štvrtok
 

O nástrahách obchodovania s ľuďmi besedujeme v centrách pre deti a rodiny

08. 06. 2022

obchod-ludia-firma-logo

Ministerstvo vnútra prostredníctvom Informačného centra na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality (ICOSL) vyškolilo koncom minulého roka takmer 3 tisíc pracovníkov odborného personálu centier pre deti a rodiny (CDR).

Preventívnymi školiacimi aktivitami o znakoch obchodovania s ľuďmi pokračuje v týchto dňoch  druhá časť projektu, v rámci ktorej sa od 6. do 17. 6. 2022 konajú besedy pre mladých ľudí z CDR. 

Zámerom je podporiť mladých ľudí, aby po odchode z centra mali čo najrelevantnejšie informácie. Často je práve nedostatok informácií o obchodovaní s ľuďmi dôvodom väčšej zraniteľnosti mladých ľudí.

Osvetové besedy pre deti z CDR vo veku od 16 rokov sa konajú po celom Slovenska. Na besedách sa dozvedia, čo je to obchodovanie s ľuďmi, aké má znaky, ako ho rozpoznať, kde sa s ním môžeme najčastejšie stretnúť a aké sú jeho podoby. Získajú však aj nástroje a návody, ako sa obchodovaniu s ľuďmi vyhnúť a kde v prípade potreby vyhľadať pomoc.

Beseda

Besedy sa konajú na základe spolupráce Informačného centra na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality Ministerstva vnútra SR, Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, a príslušníkov Policajného zboru zaradených na úseku komunikácie a prevencie krajských a okresných policajných riaditeľstiev.  

Prečítajte si tiež:

 
 
 
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy