Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 3. apríl 2020, piatok
 

Na JobExpo v Nitre aj o obchodovaní s ľuďmi

30. 04. 2018

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny organizovalo pre záujemcov o prácu  v dňoch 26. - 27. apríla 2018 v areáli agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO v Nitre už 8. ročník Veľtrhu práce - Job Expo 2018 v spojení s  20. ročníkom medzinárodnej burzy práce European Job Days 2018.

Uchádzači o zamestnanie našli na tomto veľtrhu vyše 200 zamestnávateľov zo Slovenska i zahraničia, ktorí ponúkali viac ako 28 000 voľných pracovných miest  „pod jednou strechou“. Pripravených bolo množstvo sprievodných podujatí – prednášok, workshopov.

Tak ako každoročne, Informačné centrum na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality Ministerstva vnútra Slovenskej republiky sa na tomto podujatí zúčastnilo a prednáškou o situácii oblasti obchodovania s ľuďmi v Slovenskej republike priblížilo tento fenomén širokej verejnosti. Prítomným boli prostredníctvom prezentácie, krátkych filmov a príbehov obetí priblížené rôzne formy obchodovania s ľuďmi, ako aj sprostredkované Dobré rady na čo sa zamerať pred prijatím pracovnej ponuky na Slovensku, ako aj vycestovaním za prácou do zahraničia.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy