Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. júl 2024, pondelok
 

V školeniach pokračujeme

07. 06. 2021

Po uvoľnení protipandemických opatrení s nadšením pokračujeme a zároveň participujeme spoločne s Akadémia Policajného zboru v Bratislave a odborom vyšetrovania úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru na vzdelávaní policajtov k obetiam trestných činov, vrátane obchodovania s ľuďmi v rámci národného projektu „Špeciálne výsluchové miestnosti pre detské obete a ďalšie obzvlášť zraniteľné obete trestných činov“ spolufinancovaného Európskou úniou z Fondu pre vnútornú bezpečnosť.
Vzdelávacia časť projektu spočíva vo výcviku, v odbornej príprave a v prehlbovaní kvalifikácie vyšetrovateľov Policajného zboru a poverených príslušníkov Policajného zboru, ktorí by mali vedieť identifikovať predovšetkým obzvlášť zraniteľnú obeť trestného činu a jej potreby. Po preškolení by mal policajt vedieť komunikovať s obzvlášť zraniteľnou obeťou tak, aby nebola ďalej viktimizovaná, mal byť k nej pristupovať s rešpektom, citlivo a profesionálne.
Hoci je obchodovanie s ľuďmi len čiastkovou témou v rámci tohto projektu, pokladáme za dôležité informovať účastníkov o dôležitosti poskytovania pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi prostredníctvom Programu podpory a ochrany obetí obchodovania s ľuďmi, ktorý zastrešuje Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky. Ten je pre obete obchodovania s ľuďmi, ktoré sú obzvlášť zraniteľnými obeťami, možnosťou a záchranou, ak sa v dôsledku obchodovania s ľuďmi ocitli v zložitej životnej situácii. Práve školení policajti môžu byť tí, ktorí obeť obchodovania s ľuďmi správne nasmerujú na odborníkov bez zbytočného blúdenia v systéme pomoci.

Na obrázku môže byť 2 ľudia, nábytok, obrazovka, interiér a text

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy