Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Schengen

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

Na zabezpečenie marcových prezidentských volieb je vyčlenených 12,8 milióna €

23. 01. 2019

urna-volby

Vláda v stredu 23.  januára 2019 schválila  Harmonogram organizačno-technického  zabezpečenia volieb prezidenta Slovenskej republiky v roku 2019.
Náklady na prezidentské voľby dosiahnu 12 761 623 eur.  Vyše 11,2  milióna eur použije ministerstvo vnútra. Takmer 1,5 milióna eur  je určených pre Štatistický úrad na spracovanie výsledkov volieb.

Suma schválených finančných prostriedkov zahŕňa aj výdavky spojené s konaním druhého kola voprezidenta Slovenskej republiky, ak v prvom kole volieb nedôjde podľa platnej právnej úpravy k jeho zvoleniu.

Finančné prostriedky určené pre MV SR budú použité najmä na zabezpečenie úhrady náhrady mzdy členom volebných komisií a odmien členom a zapisovateľom okrskových volebných komisií, úhrady tlače hlasovacích lístkov, metodických a informačných materiálov a volebných tlačív, na zabezpečenie činnosti volebných komisií, na vybavenie volebných miestností, na ochranu verejného poriadku v deň konania volieb, na výdavky spojené s prevádzkou a nevyhnutnou úpravou volebných miestností a na elektronické komunikačné spojenie volebných komisií (hovorné) formou úhrady nezúčtovateľného výdavku vo výške 5 eur pre každú okrskovú volebnú komisiu.

Harmonogram určuje úlohy a termíny ich plnenia nielen pre ministerstvo vnútra a štatistický úrad, ale aj pre rezorty spravodlivosti a zahraničných vecí a rovnako pre prednostov okresných úradov a starostov obcí.


Prvé kolo prezidentských volieb sa skutoční v sobotu 16. marca 2019, prípadné druhé kolo 30. marca 2019.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy