Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Schengen

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 26. február 2024, pondelok
 

Podcast ZVNÚTRA O VNÚTRE na aktuálnu tému nelegálnej migrácie s riaditeľom hraničnej a cudzineckej polície Robertom Guckým

03. 11. 2022

podcast-logo-ilustr

Slovensko čelí nárastu nelegálnej migrácie na svojom území. Ministerstvo vnútra prostredníctvom Policajného zboru už niekoľko mesiacov aktívne reaguje na zvýšenú nelegálnu migráciu na tzv. balkánskej trase. Od zavedenia hraničných kontrol s Českom a Rakúskom sa hliadková činnosť na území Slovenska zintenzívnila.

  • Má sa Slovensko obávať nelegálnych migrantov?
  • Aké typy migrantov polícia zachytáva na území Slovenska?
  • Ako je to s hraničnými kontrolami na hraniciach s Českou republikou, kde sa tvoria kolóny?
  • Aké opatrenia prijíma hraničná polícia v súvislosti s druhou migračnou vlnou?

Na tieto i ďalšie otázky, ktoré si v tieto dni kladie mnoho Slovákov, odpovedá v novom podcaste MV SR Zvnútra o vnútre  riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície PPZ Robert Gucký. Rozhovor nájdete aj  Facebooku MV SR.

Cieľom podcastov rezortu vnútra je širokej verejnosti prinášať zaujímavé témy, praktické rady, užitočné informácie, predstaviť zaujímavých rezortných odborníkov, a modernou, atraktívnou formou komunikovať témy najväčšieho ministerstva v rámci Slovenskej republiky. O fungovaní jednotlivých zložiek – silových zborov, záchranárov, hasičov, športovcov i úradníkov ponúkame občanom krátke 15 minútové rozhovory dvakrát do mesiaca, ktoré uverejňujeme od 18.00 hodiny v audio podobe na Facebooku ministerstva vnútra, na LinkedIn, Anchor aj Spotify.

Pripravuje: Michaela Paulenová z Tlačového odboru kancelárie ministra vnútra SR

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy