Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Schengen

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. máj 2024, sobota
 

Pri tranzite cez Rakúsko potrebujete tlačivo

25. 08. 2020

rakusko-tlacivo-ilustr

Podľa aktuálneho nariadenia rakúskeho ministra zdravotníctva pri prejazde (tranzite) cez územie Rakúska  je potrebné vyplniť nové tlačivo o tranzite. Rakúske orgány odporúčajú tranzitujúcim osobám mať toto tlačivo už vytlačené a vypísané, aby sa predišlo dlhým a zbytočným kolónam na hraničných priechodoch. Kontroly rakúska strana vykonáva náhodne.

 

Slovenskí občania musia vyplniť tlačivo, keď sa vracajú domov z inej krajiny a prechádzajú cez rakúske územie. Venovať tomu pozornosť by mali teda dovolenkári, ktorí sa vracajú domov napríklad z Chorvátska alebo Slovinska či iných krajín.

Tlačivo nemusia Slováci vypĺňať, keď do Rakúska vstupujú zo Slovenska. Ak teda idete do Rakúska na výlet alebo na nákupy z nášho územia, táto povinnosť sa na Vás nevzťahuje. Rakúsko považuje Slovensko za bezpečnú krajinu, slovenskí občania pri vstupe do Rakúska zo Slovenskej republiky nemusia predkladať ani negatívny test na COVID-19, ani nemusia ísť do domácej karantény.

Na rakúsko-slovenskej hranici sú  v určitých časových intervaloch vykonávané zdravotné kontroly – meranie telesnej teploty. Na vstupe do Rakúska môže teda dochádzať k zdržaniu.  

Vstup do Rakúska zo Slovenskej republiky pre občanov SR je teda stále  možný bez ďalších obmedzení s výnimkou zdržania na cestách kvôli kontrolám.   

 

 
 
 
 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy