Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Schengen

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. máj 2024, streda
 

Protiteroristické Lynx Commando slovenskej polície je európskym lídrom vo vytváraní taktík pre riešenie vysokoprofilových incidentov v zastavaných oblastiach

21. 09. 2017

LYNX - logo

Vo vojenskom výcvikovom stredisku Lešť 20. septembra 2017 prebiehalo cvičenie protiteroristických  jednotiek polícií ôsmich európskych štátov : NI (Švédsko), NOCS (Taliansko), TEK (Maďarsko), RED Panther (Slovinsko), SIU Lučko (Chorvátsko), GSG9 (Nemecko), SIU Swiss (Švajčiarsko) a EKO Cobra (Rakúsko).

Na cvičení sa zúčastnili aj pozorovatelia z ďalších šiestich elitných protiteroristických jednotiek. "Prvotné referencie od našich zahraničných partnerov sú také, že sú naozaj nadšení. Nikdy sme to nezažili ani my, aby sme cvičenie takého rangu a v takej štruktúre organizovali. Je to historicky po prvýkrát," povedal veliteľ slovenského Lynx Commanda Štefan Hamran

Ako dodal, Slovenské republika momentálne prostredníctvom tohto útvaru vedie pracovnú skupinu Building, ktorá rieši problematiku útokov v zastavaných oblastiach. "My máme na starosti, aby sme nielen aktualizovali, ale aj vytvárali nové štandardné operačné postupy pri riešení vysokoprofilových incidentov v zastavaných oblastiach," podotkol Hamran.

Výsledky cvičenia elitných jednotiek budú použité a zapracované do postupov, ktoré budú využívať špeciálne jednotky z celej Európy pri riešení vysoko profilových incidentov odohrávajúcich sa v mestách.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy