Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Schengen

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. júl 2024, utorok
 

Štátny tajomník MV SR Patrik Krauspe rokoval v Chorvátsku o vzájomnej spolupráci i bezpečnosti našich turistov

03. 07. 2024

krauspe-chorvatsko

Štátny tajomník MV SR  Patrik Krauspe sa v stredu 3. júla 2024 v Chorvátsku stretol so štátnou tajomníčkou Ministerstva vnútra Chorvátskej republiky Terezijou Gras, aby diskutovali o témach spojených s bezpečnosťou turistov a migračnou politikou.

Začiatok letnej turistickej sezóny znamená pokračovanie projektu Chorvátsko – bezpečná turistická destinácia.

„Naši policajti už po sedemnástykrát slúžia v Slovákmi obľúbenom Chorvátsku. Minulý rok pomohli našim turistom takmer v tristo prípadoch nielen na jadranskom pobreží, ale aj vo vnútrozemí Chorvátska. Tento počet svedčí o tom, že spoločné hliadky si vybudovali medzi slovenskými turistami silnú dôveru," povedal štátny tajomník Patrik Krauspe.

Rokovania s chorvátskou stranou

Okrem bezpečnosti turistov bola témou diskusia o schengenskom priestore a sekundárnej tranzitnej migrácii. Slovensko a Chorvátsko dlhodobo kladú dôraz na vonkajšiu dimenziu migrácie a zefektívnenie návratovej politiky a readmisií. Obaja predstavitelia sa zhodli aj na potrebe harmonizácie vízovej politiky. 

Stretnutie s príslušníkmi PZ, ktorí sú v Chorvátsku k dispozícii našim turistom

Ďalšou témou rokovania bola spolupráca hasičských zborov oboch krajín. Slovensko a Chorvátsko tak budú pokračovať v zdieľaní skúsenosti pri zriaďovaní, vybavení a nasadzovaní záchranných tímov, tzv. modulov.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy