Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Schengen

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. júl 2024, pondelok
 

Výsledky 24-hodinového monitorovania hraničných priechodov nariadeného Ústredným krízovým štábom

13. 07. 2020

policajti-kontrola-jul2020-ilustr

Minulý týždeň bol na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu vydaný príkaz na vykonanie policajno-bezpečnostnej akcie na všetkých hraničných priechodoch Slovenskej republiky, alebo v ich bezprostrednej blízkosti, na vnútorných pozemných hraniciach a na vonkajšej hranici s Ukrajinou. Akcia sa začala v piatok 10. júla o 15. hodine a trvala do soboty 11. júla do 15. hodiny.

Za tento čas sme na hraničných priechodoch zaznamenali na vstupe do SR 64 444 vozidiel z toho kontrolovaných bolo 15 906. V rámci toho sme na vstupe na naše územie skontrolovali 37 362 osôb. Na výstupe zo Slovenska sme zaznamenali celkovo 72 315 vozidiel, z ktorých sme skontrolovali 15 939 a tiež 35 759 osôb.

Najvyťaženejšími hraničnými priechodmi boli:

  • BA - Jarovce - Kittsee (diaľnica)
  • BA - Petržalka – Berg
  • Čunovo – Rajka
  • Komárno – Komárom
  • Brodské – Břeclav

Cieľom akcie bolo zabezpečiť monitorovanie plnenia povinností osôb vyplývajúcich z aktuálneho opatrenia UVZ SR a informovanie cestujúcich o povinnostiach pri návrate z krajín, ktoré nie sú uvedené v opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR ako bezpečné. Zoznam tzv. bezpečných krajín sa bude meniť na základe aktuálnej situácie.

 

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy