Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Azyl a migrácia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. február 2024, utorok
 

Cieľom spolupráce migračného úradu s Univerzitou Komenského v Bratislave je zlepšenie poskytovania služieb integrácie

30. 11. 2023

mu-konferencia-premostenie2

Zástupcovia Migračného úradu MV SR sa v stredu 29. novembra 2023 zúčastnili na medzinárodnej konferencii Premostenie akademickej a humanitárnej práce na podporu dieťaťa a zraniteľného obyvateľstvaPodujatie zorganizovali Univerzita Komenského v Bratislave a Migračný úrad MV SR  s finančnou a odbornou podporou UNICEF.

Táto iniciatíva predstavuje významné prepojenie úsilia akademického sektora a práce v teréne v réžii štátu v oblasti práce s utečencami. V rámci spolupráce sa realizovali desiatky cielených odborných školení, tréningov a supervízií pre zamestnancov migračného úradu, ktorí sú v priamom kontakte so žiadateľmi o azyl a odídencami.

Spolupráca zahŕňala využitie najnovších teoretických poznatkov odborníkov z UK Bratislava a know-how UNICEF v oblasti práce s deťmi. Študenti sociálnej práce realizovali prax v Humanitnom centre Gabčíkovo, kde aktívne prispievali k sociálnej práci s deťmi a ich matkami.

Konferencia

Konferencia je dôkazom inovatívnej spolupráce, prepojenia teórie a praxe v prospech kvality humanitárnej práce a podpory zraniteľných skupín.