Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Azyl a migrácia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

K problematike migrácie a azylu vydal migračný úrad zaujímavý infoleták

23. 08. 2018

letak-migracny-urad-august2018-ilustr

Vysvetlenie základných pojmov ako utečenec, žiadateľ o azyl, migrant a mnoho iných informácií  potrebných k všeobecnému rozhľadu každého občana Slovenskej republiky i novinárskej obce, ktorá prináša správy z tejto oblasti života krajiny, nájdete v novom informačnom letáku Migračného úradu MV SR 

Ministerstvo vnútra SR týmto promptne reaguje na aktuálne otázky týkajúce sa témy azylu a migrácie, ktoré vyplynuli z diskusií s verejnosťou. Z tohto dôvodu MÚ MV SR pristúpil k tvorbe a vydaniu informačného letáku Utečenci, migranti, azylanti, ktorý je určený pre odbornú aj širšiu verejnosť a poskytuje informácie potrebné na zorientovanie sa v základných pojmoch, keďže neraz boli tieto pojmy nesprávne použité či interpretované.

Náhľad grafiky

Graficky pútavou formou ponúka reálny prehľad v problematike utečencov, migrácie a azylu v SR. Môže zároveň poslúžiť ako zdroj relevantných informácií potrebných pri predchádzaní rôznym hoaxom, nepravdivým informáciám ale aj konšpiračným teóriám.

Leták

Leták sa o niekoľko dní dostane medzi ľudí. Najbližšie budeme mať odborníkov z Migračného úradu na tohto víkendovom festivale Uprising. Distribuovať materiál budeme na diskusiách po divadelných predstaveniach k téme migrácie, na školách, policajnej akadémii, na požiadanie novinárskej obci, do mimovládnych organizácií. Tiež plánujeme leták poskytnúť pracovníkom Slovenského inštitútu mládeže Iuventa a všade tam, kde bude o tieto informácie záujem.

Migračný úrad MV SR je tvorcom, realizátorom a garantom profesionálnej azylovej politiky SR súlade s požiadavkami a štandardami EÚ, a preto sú informácie obsiahnuté v letáku objektívne a relevantné, a môžu tak prispieť k zvýšeniu odbornosti vo verejnej debate na tému azylu a utečencov v SR.