Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Azyl a migrácia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. jún 2024, utorok
 

Migračný úrad MV SR pozýva 19. júna na informačný deň venovaný Európskemu podpornému úradu pre azyl (EASO)

09. 06. 2017

easo-logo-ilustr

Migračný úrad Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Vás srdečne pozýva na informačný deň EASO - Európskeho podporného úradu pre azylktorý sa uskutoční dňa 19. júna 2017 v čase 9:30-13:30 v priestoroch migračného úradu MV SR na Pivonkovej ulici č. 6 v Bratislave.

Stretnutie bude venované spolupráci SR s  Európskym podporným úradom pre azyl (EASO) v rôznych oblastiach. Na podujatí sa zúčastnia zahraniční hostia z úradu EASO. Zamestnanci migračného úradu sprostredkujú svoje osobné skúsenosti z pôsobenia v azylových podporných tímoch v hotspotoch v Grécku a v Taliansku. Zástupcovia EASO tiež odprezentujú nový dokumentačný a informačný systém.

Cieľom akcie je priblížiť odbornej verejnosti agendu, prácu a projekty úradu EASO.

Účastníci informačného dňa 2016

Migračný úrad MV SR sa touto aktivitou, tak ako po minulé roky,  zapojí do spoločnej akcie členských štátov EÚ, venovanej prezentácii Európskeho podporného úradu pre azyl (EASO), jeho poslaniu, činnosti a cieľom. Podujatie sa uskutoční deň pred oslavou Svetového dňa utečencov.

Európsky podporný úrad pre azyl (EASO) je agentúra Európskej únie (EÚ) pôsobiaca od roku 2011. Jeho úlohou je podporovať spoluprácu členských štátov v záležitostiach týkajúcich sa azylu, ďalej podporovať členské štáty, ktorých azylové a prijímacie systémy sú vystavené mimoriadnemu tlaku a zlepšovať uplatňovanie spoločného európskeho azylového systému (CEAS).

 Prečítajte si tiež: